Reklama

Wizytówka uzdrowiska wreszcie błyszczy!

Park Zdrojowy to największa inwestycja w historii gminy Horyniec-Zdrój. Zagospodarowany obszar obejmuje powierzchnię 4,5 hektara. Jego centralnym punktem jest imponujący amfiteatr z widownią na 300 miejsc oraz pijalnia wody siarczkowo-siarkowodorowej. Na terenie kompleksu uwagę przykuwają też efektowne fontanny i elementy małej architektury oraz ozdobna roślinność.

Oficjalne otwarcie Parku Zdrojowego było najważniejszym punktem Dni Horyńca-Zdroju, które trwały od 3 do 5 lipca br. Pierwszego dnia odbył się VI Nocny Rajd Zabytkowych Motocykli, a kiedy zapadła noc, w amfiteatrze, w ramach Letniego Kina Plenerowego chętni obejrzeli francuski komediodramat Nietykalni.Drugi dzień w całości poświęcony został zrewitalizowanemu Parkowi Zdrojowemu. Wielu zaproszonych gości przywitał gospodarz tego miejsca – wójt gminy Robert Serkis. W pigułce przedstawił piękną historię tego miejsca.


fot.Tomasz Mielnik
Centralnym punktem parku jest imponujący amfiteatr z widownią na 300 miejsc.

– Idea kompleksowej rewitalizacji parku wyszła od osób, które z Horyńcem-Zdrojem są od lat związane poprzez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej. Sam pomysł zainicjował wieloletni kuracjusz sanatorium KRUS oraz członek honorowy stowarzyszenia profesor Kazimierz Kosiniak-Kamysz. To on w 2007 roku przedstawił ideę i zainteresował nią stowarzyszenie. Profesjonalny zespół z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod kierunkiem profesor Urszuli Litwin opracował kilka alternatywnych koncepcji rewitalizacji parku, które zostały przyjęte pod nazwą „Rewitalizacja Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju”. Po kilkunastu miesiącach żmudnej pracy mamy rewelacyjny efekt. Park Zdrojowy stanowi obecnie wizytówkę naszego uzdrowiska. Tak jak to było przed laty – powiedział wójt R. Serkis.
Aktu poświęcenia obiektu dokonał biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, a finałem części oficjalnej był koncert kwintetu smyczkowego Arso Ensemble. Wieczorem na scenie wystąpił zespół My Bike.
Upalna niedziela, 5 lipca br., także obfitowała w atrakcje. Była akcja honorowego oddawania krwi, rozgrywki sportowe, pokazy aerobiku, wiele się działo się na estradzie. Wystąpiły zespoły dziecięce, grupa Czerwona Jarzębina, finaliści programu The Voice of Poland, a na koniec Justyna Steczkowska.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-07-08 17:12:42

    " a kiedy zapadła noc, w amfiteatrze, w ramach Letniego Kina Plenerowego chętni obejrzeli francuski komediodramat Nietykalni" I TO MOŻE BYĆ  PODSUMOWANIEM  , SENSEM  TEMATU WE WSPÓŁCZESNYCH   CZASACH. "NIETYKALNI"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama