Sporym echem na Podkarpaciu, a nawet w Polsce, odbiła się odpowiedź burmistrza Przeworska Leszka Kisiela na pytanie jednego z internautów, kiedy dojdzie do... „odpedalania naszego kraju”? Włodarz miasta nad Mleczką odparł, że „wkrótce”...
Był piątek, 21 czerwca br. Długi weekend. Na facebook’owym fanpage’u Moje Miasto Przeworsk pojawił się wątek związany z akcją odkomarzania Przeworska. Nie była zbyt długa i merytoryczna (jak większość na tym portalu), ale uczestniczył w niej sam burmistrz miasta nad Mleczką[paywall]. W pewnym momencie jeden z uczestników „dyskusji” zapytał burmistrza: „A kiedy będą odpedalać nasz kraj?” Odpowiedź zdumiała. Brzmiała: „Wkrótce”.
Lawina ruszyła... Jego komentarz spotkał się z... pozytywnym i negatywnym odzewem internautów. Wpis dostał kilka popularnych „lajków”, a jeden z dyskutantów napisał: „Brawo Leszku. Pozdrowienia z emigracji”. Inny z internautów z kolei zaczął dociekać, na czym polega owo „odpedalanie”? Odpowiedzi się nie doczekał. Niektórzy byli zbulwersowani. Jeden z nich napisał: „O Jezu, to mój burmistrz. Panie burmistrzu, czy naprawdę chce mnie pan zmusić do emigracji z moich ukochanych rodzinnych stron ze względu na homoseksualizm? Głosowałem na pana... Naprawdę źle się teraz czuję, co innego losowe osoby z internetu, a co innego polityk, którego znam z żelaznych polskich wartości, do których zalicza się gościnność i otwartość zgodnie z tradycją Rzeczpospolitej Obojga Narodów”.
Nazajutrz, 22 czerwca br., post, wraz ze wszystkimi komentarzami, został usunięty.
Jak już wspomnieliśmy, sprawę szybko podchwyciły media. Jako jeden z pierwszych internetowy portal natemat.pl. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Przeworska o to, czy burmistrz Leszek Kisiel wyda jakieś oświadczenie w tej sprawie. Usłyszeliśmy, że odpowiedź udzielona m.in. wspomnianemu portalowi takową jest. Żadnych innych nie będzie.
– Zgodnie z zasadą „na głupie pytanie podobna odpowiedź” wpisałem, że wkrótce, aby uciąć idiotyczny wpis. Bardzo proszę nie przypisywać mi jakiś homofobicznych zachowań. To nie są moje poglądy. Nic nie poradzę, że ktoś wpisuje takie teksty. Gdyby był na moim profilu, to bym go usunął. Niestety ten profil nie jest mój – podsumował L. Kisiel.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I miał burmistrz pełną racje . Dosyć - co ma miejsce w ostatnim czasie nachalnej polityki tzw. "tolerancji seksualnej" . Musi być zmienione Prawo dotyczące uprawnień samorządów lokalnych . Ono w tej chwili jest przez te dewianckie środowiska wykorzystywane . Ich zdaniem można atakować Kościół sugerując czy wręcz mówiąc ,że cały Kościół jest zepsuty , i to jest nagłaśniane prze ich zwolenników i zarazem wrogów naszego państwa i narodu , tak narodu nie społeczeństwa. zwolenników dewiantów seksualnych czyli : pedałów , lesb , szemali , tranwestytów i inne "wynalazki diabelskie". Duże zmiany nastąpią po jesiennych wyborach do polskiego parlamentu - zwłaszcza gdy będzie większość konstytucyjna .Zmiany jak wspomniałem w prawie samorządowym , którego konsekwencja będzie zakaz wszelkich marszy dewiantów. Jeśli chcą się onanizować , to we własnych 4-ch kątach , a nie na ulicy
mk jesteś jednym z tych co nigdzie nie byli i nic nie widzieli. Jesz mięso z biedronki i żyjesz z socjalu. Nie płacisz podatków i nie oglądałeś filmu "Kler"
tzw/jerry/ ,nie wiesz nic o mnie , więc dlaczego piszesz stanowczym tonie takie brednie . Rozumiem , że piszesz o sobie . No , to wypada ci współczuć .Skąd wiesz ;jak ci się wydaje , jakie mam dochody ?Skąd wiesz gdzie pracuje , jakie mam dochody? ITD. Więc przestań pisać brednie wobec braku rzeczowych argumentu , nieuku lewacki
Prezio nasza narodowa balbina nie byłby zadowolony.Pozdrowienia od Macierewicza he he.
I miał burmistrz pełną racje . Dosyć - co ma miejsce w ostatnim czasie nachalnej polityki tzw. "tolerancji seksualnej" . Musi być zmienione Prawo dotyczące uprawnień samorządów lokalnych . Ono w tej chwili jest przez te dewianckie środowiska wykorzystywane . Ich zdaniem można atakować Kościół sugerując czy wręcz mówiąc ,że cały Kościół jest zepsuty , i to jest nagłaśniane prze ich zwolenników i zarazem wrogów naszego państwa i narodu , tak narodu nie społeczeństwa. zwolenników dewiantów seksualnych czyli : pedałów , lesb , szemali , tranwestytów i inne "wynalazki diabelskie". Duże zmiany nastąpią po jesiennych wyborach do polskiego parlamentu - zwłaszcza gdy będzie większość konstytucyjna .Zmiany jak wspomniałem w prawie samorządowym , którego konsekwencja będzie zakaz wszelkich marszy dewiantów. Jeśli chcą się onanizować , to we własnych 4-ch kątach , a nie na ulicy
mk jesteś jednym z tych co nigdzie nie byli i nic nie widzieli. Jesz mięso z biedronki i żyjesz z socjalu. Nie płacisz podatków i nie oglądałeś filmu "Kler"
tzw/jerry/ ,nie wiesz nic o mnie , więc dlaczego piszesz stanowczym tonie takie brednie . Rozumiem , że piszesz o sobie . No , to wypada ci współczuć .Skąd wiesz ;jak ci się wydaje , jakie mam dochody ?Skąd wiesz gdzie pracuje , jakie mam dochody? ITD. Więc przestań pisać brednie wobec braku rzeczowych argumentu , nieuku lewacki