Reklama

Władze miasta zaakceptowały projekty budżetu obywatelskiego na 2019 rok

32 projekty 21 zarządów osiedli zostały zaakceptowane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2019 rok. Trzy zostały odrzucone. Łącznie na wszystkie inwestycje władze miasta przeznaczą 1 mln 750 tys. zł.

Nabór wniosków ruszył 2 lipca br. Po krótkich perturbacjach prawnych związanych z uchwałą rady miejskiej, wprowadzającą nowe rozwiązania do tej formy konsultacji społecznych, prezydent Robert Choma zdecydował o powróceniu do formuły, która sprawdziła się przez ostatnie dwa lata, czyli zgłaszania projektów przez przemyskie zarządy osiedli i ustalania kwot na ich realizację w zależności od liczby mieszkańców osiedli[paywall].

Nowością w tegorocznym regulaminie budżetu obywatelskiego jest zwiększenie minimalnej kwoty przypadającej na dane osiedle do 40 tys. zł. Nie więcej niż 10 procent sumy przeznaczonej na dane osiedle może być rozdysponowane na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Reklama

W połowie września br. poznaliśmy zaakceptowane przez władze miasta projekty. Łącznie zgłoszonych zostało 35 propozycji większych lub mniejszych inwestycji. Niektóre z zarządów osiedli zgłosiły dwie lub więcej inicjatyw.

Najwięcej pieniędzy, bo 70 tys. 278 zł, otrzymał Zarząd Osiedla nr 12 „Łukasińskiego”. Dzięki tej kwocie przebudowany zostanie chodnik przy ul. Dworskiego, na długości ok. 100 m (od nr 74 do nr 84). 55 tys. 978 zł Zarząd Osiedla nr 9 „Krasińskiego” przeznaczy na poprawę stanu dwóch ulic – Niemcewicza i Ogrodowej. To druga najwyższa kwota, jaka została przeznaczona na konkretne przedsięwzięcie w ramach budżetu obywatelskiego na przyszły rok. 55 tys. zł trafi natomiast do Zarządu Osiedla nr 6 na Kazanowie. Tam za tę kwotę dokończony zostanie remont chodnika przy ulicy Opalińskiego.

Wszystkie zaakceptowane przez władze miasta projekty dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Przemyślu (www.przemysl.pl).
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2018-09-24 20:59:09

    Tak ..?? no to kiedy będzie przystanek i autobus na ul.SUCHARSKIEGO , AKACJOWA , WANDY  ... Czy tu nie mieszkają ludzie ?? Czy ktoś się o to stara ..?? !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2018-09-25 07:48:44

    Przed wyborami Janusz Hamryszczak i Klub Golfowy Regia Civitas wszystko ci obiecają...spokojnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama