Reklama

Władze Przemyśla kupią mobilne stacje uzdatniania wody


Przemyśl wzbogaci się o dwie nowe mobilne stacje uzdatniania wody wraz z akcesoriami, przeznaczone do awaryjnego dostarczania wody pitnej. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na ich dostawę.


Rządowy Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 przewiduje m.in. inwestycje w awaryjne ujęcia wody i stacje uzdatniania wody. W sytuacjach kryzysowych, takich jak awarie lokalnych stacji uzdatniania wody, przerwy w dostawie wody wodociągowej, klęski żywiołowe czy skażenia źródeł wodnych, mobilna stacja może szybko zostać przetransportowana w zagrożony rejon i natychmiast rozpocząć pracę. Środki dla samorządów w ramach programu OLiOC mogą pokrywać nawet 100 procent tego typu inwestycji. Przemyśl pieniądze z tego programu otrzymał i jest już pierwszy efekt.

Kilka dni temu władze ogłosiły przetarg na dostawę dwóch fabrycznie nowych mobilnych stacji uzdatniania wody wraz z akcesoriami, przeznaczonych do awaryjnego dostarczania wody pitnej...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 69% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/10/2025 18:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama