Przemyśl wzbogaci się o dwie nowe mobilne stacje uzdatniania wody wraz z akcesoriami, przeznaczone do awaryjnego dostarczania wody pitnej. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na ich dostawę.
Rządowy Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 przewiduje m.in. inwestycje w awaryjne ujęcia wody i stacje uzdatniania wody. W sytuacjach kryzysowych, takich jak awarie lokalnych stacji uzdatniania wody, przerwy w dostawie wody wodociągowej, klęski żywiołowe czy skażenia źródeł wodnych, mobilna stacja może szybko zostać przetransportowana w zagrożony rejon i natychmiast rozpocząć pracę. Środki dla samorządów w ramach programu OLiOC mogą pokrywać nawet 100 procent tego typu inwestycji. Przemyśl pieniądze z tego programu otrzymał i jest już pierwszy efekt.
Kilka dni temu władze ogłosiły przetarg na dostawę dwóch fabrycznie nowych mobilnych stacji uzdatniania wody wraz z akcesoriami, przeznaczonych do awaryjnego dostarczania wody pitnej...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 69% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze