Reklama

Woda i ścieki będą droższe

06/02/2015 08:33

Od 1 marca mieszkańcy zapłacą więcej za wodę, oraz ścieki. Radni tłumaczą, że podwyżka będzie nieodczuwalna, a prezes PGK sp. z .o.o. Władysław Tytuła wyliczył, że dzięki temu w budżecie pojawi się 100 tys. zł pozwalające pokryć bieżące wydatki gospodarki komunalnej.

29 stycznia radni ostatecznie przegłosowali podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Mieszkańcy Przeworska zapłacą   więcej o 5 i 11 groszy. Obecnie za metr sześcienny wody nad Mleczką płaci się  3,87 zł brutto, a za metr sześcienny ścieków  4,31 brutto. Stała opłata abonamentowa wynosi  7,61 brutto po pierwszym marca do każdego metra sześciennego wody i ścieków trzeba będzie doliczyć te parę groszy więcej.  

 

 

Prezes Państwowej Gospodarki Komunalnej w Przeworsku Władysław Tytuła   przekonywał, że podwyżka jest nieznaczna. W ubiegłym roku podwyżki nie było, a koszty przesyłu wody i utrzymania PGK rosną. Ponadto powodem podwyżki według prezesa jest   również fakt, iż w Przeworsku od kilku lat maleje zużycie wody. – Gdybyśmy tej wody zużywali więcej, nie byłoby problemów. – Dla czteroosobowej rodziny koszta wzrosną jedynie o mniej więcej 2 złote miesięcznie. To nie dramat, a budżet PGK potrzebuje zastrzyku gotówki – dodał radny Tomasz Majba. Obecna na sesji jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na jakość wody w Przeworsku. Jej zdaniem woda jest „za twarda”, więc płacenia za takiej jakości produkt jeszcze więcej niczym racjonalnym nie da się wytłumaczyć. Władysław Tytuła stwierdził, że twarda woda jest zdrowsza, a zmiękczenie jej to nie podwyżka rzędu 5 groszy  metrze sześciennym, a 1 złoty.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama