Od 1 marca mieszkańcy zapłacą więcej za wodę, oraz ścieki. Radni tłumaczą, że podwyżka będzie nieodczuwalna, a prezes PGK sp. z .o.o. Władysław Tytuła wyliczył, że dzięki temu w budżecie pojawi się 100 tys. zł pozwalające pokryć bieżące wydatki gospodarki komunalnej.
29 stycznia radni ostatecznie przegłosowali podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Mieszkańcy Przeworska zapłacą więcej o 5 i 11 groszy. Obecnie za metr sześcienny wody nad Mleczką płaci się 3,87 zł brutto, a za metr sześcienny ścieków 4,31 brutto. Stała opłata abonamentowa wynosi 7,61 brutto po pierwszym marca do każdego metra sześciennego wody i ścieków trzeba będzie doliczyć te parę groszy więcej.
Prezes Państwowej Gospodarki Komunalnej w Przeworsku Władysław Tytuła przekonywał, że podwyżka jest nieznaczna. W ubiegłym roku podwyżki nie było, a koszty przesyłu wody i utrzymania PGK rosną. Ponadto powodem podwyżki według prezesa jest również fakt, iż w Przeworsku od kilku lat maleje zużycie wody. – Gdybyśmy tej wody zużywali więcej, nie byłoby problemów. – Dla czteroosobowej rodziny koszta wzrosną jedynie o mniej więcej 2 złote miesięcznie. To nie dramat, a budżet PGK potrzebuje zastrzyku gotówki – dodał radny Tomasz Majba. Obecna na sesji jedna z mieszkanek zwróciła uwagę na jakość wody w Przeworsku. Jej zdaniem woda jest „za twarda”, więc płacenia za takiej jakości produkt jeszcze więcej niczym racjonalnym nie da się wytłumaczyć. Władysław Tytuła stwierdził, że twarda woda jest zdrowsza, a zmiękczenie jej to nie podwyżka rzędu 5 groszy metrze sześciennym, a 1 złoty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze