W czwartek, 22 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu ósmej kadencji. Najważniejszym punktem obrad było zaprzysiężenie nowego prezydenta miasta Wojciecha Bakuna.
Przemyska rada, w porównaniu z tą z siódmej kadencji zmieniła się. Z 23 radnych pozostało ledwie 11. Na początku obrad przedstawiciel komisarza wyborczego Grzegorz Pomykała wręczył akt nominacji dla W. Bakuna i zaświadczenia (mandaty) radnym. Ślubowanie złożyli:
Ewa Sawicka, Grażyna Stojak, Wojciech Błachowicz, Jerzy Krużel, Tomasz Schabowski, Paweł Zastrowski (wszyscy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska), Monika Jaworska-Żurawska, Monika Różycka, Marcin Kowalski, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski, Andrzej Zapałowski (wszyscy Kukiz’15), Andrzej Berestecki, Daniel Dryniak, Maciej Kamiński, Wojciech Rzeszutko (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość), Małgorzata Gazdowicz, Robert Bal, Grzegorz Hayder, Dariusz Lasek (Regia Civitas), Bogumiła Nowak, Tomasz Kulawik, Janusz Zapotocki (Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem). Mandat sprawować będą przez 5 lat.
– Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg – tymi słowami prezydent W. Bakun złożył uroczystą przysięgę i odebrał z rąk ustępującego (po 16 latach) włodarza miasta Robert Chomy insygnia władzy, czyli łańcuch prezydencki.
Bardzo istotnym punktem był wybór przewodniczącego rady miejskiej. Pojawiła się tylko jedna kandydatura – radnej Ewy Sawickiej (Koalicja Obywatelska). Podczas głosowania wszyscy byli zgodni. 23 radnych głosowało „za” objęciem przez nią tej funkcji. Zastąpiła na tym stanowisku Bogusława Zaleszczyka (PiS). Doszło także do pożegnania, odchodzącej na emeryturę, skarbnik miasta Marii Łańcuckiej, która tę funkcję sprawowała przez 28 lat. Decyzją R. Chomy z 16 listopada br. otrzymała tytuł Zasłużonej dla Miasta Przemyśla.
Warto dodać, że sesja po raz pierwszy w historii transmitowana była na żywo na stronie internetowej Urzędu Miasta w Przemyślu oraz kanale youtube.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Prezydencie Bakun, WIELKIE SŁOWA POMYŚLNOŚCI I POWODZENIA na tym stanowisku , jakim jest Urząd Prezydenta Miasta Przemyśla, GRATULUJĘ!
Jestem przekonany, że to będzie bardzo dobra prezydentura! Z Bogiem Panie Prezydencie!
Jak mu nie wyjdzie to może winą obarczyć Jego, nieprawdaż?
http://forum.nowiny24.pl/dalszy-ciag-sprawy-banderowskiej-naklejki-w-przemyslu-ukrainski-wykladowca-nie-jestesmy-nacjonalistami-t125006/?p=1370429
Z radością żegnamy TW Krzysztofa i czekam z utęsknieniem jak zobaczę byłego kandydata J.Hamryszczaka z Pisu na spacerze z dzieckiem na krzywych nadsańskich chodnikach .
A po co on ma spacerować po Przemyślu .
Prezydentowi Chomie powinniśmy jednak podziękować z wdzięcznością za pierwsze lata sprawowania władzy w naszym mieści gdzie widac było prawie na każdym kroku,że się coś dobrego dzieje.Coś dobrego i trwałego na wiele dziesięcioleci.Dopiero kiedy na trwałe związał się z PiS nastąpiła totalna tragedia.Tragedia ,którą też przez wiele lat będziemy odrabiać pamiętając jednocześnie,ze z ludźmi o mocno ograniczonych horyzontach intelektualnych nigdy nie należy wchodzić w jakiekolwiek układy.
A niby co takiego dobrego się działo . Polbruk nad Sanem, który już jest do wymiany . ?
http://tmlikpw-zarzadglowny.pl/100-rocznica-obrony-lwowa-22-xi-2018/
Niech już ten Choma znika. Gospodarz degradacji miasta.
Ja tez czekam na niego i co to się będzie dzialo
No ja nie sadze, że zobaczysz. Wiewiórki donoszą, że JWP Janusz H wyląduje na ciepłej posadzie w Rzeszowie i tam będzie sobie spacerował.
Wczoraj była 100 rocznica obrony Lwowa a pan prezydent ani hu , hu .https://nczas.com/2018/11/22/setna-rocznica-zwycieskiej-obrony-lwowa-chwala-orletom-lwowskim/
A tu coś dla jednych na poprawę humoru, a dla drugich na podniesienie ciśnienia - https://przemysl.pl/52107/po-16-latach-prezydent-robert-choma-zakonczyl-swoja-misje-gospodarza-przemysla.html "zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie ...." . Czy autor tych bredni miał na myśli także pracowników urzędu, którzy skarżąc się na warunki pracy i mobbing przy takim "wsparciu" musieli z niego odejść ?
Nie wiem czemu do linku dokleił się "%C2%A0". Trzeba go usunąć w przeglądarce. https://przemysl.pl/52107/po-16-latach-prezydent-robert-choma-zakonczyl-swoja-misje-gospodarza-przemysla.html
Przemyślanie oczekują ,że ich postulaty zostaną wysłuchane i spełnione. Należy otworzyć stronę Internetową , gdzie obywatele Przemyśla będą mogli zgłaszać słuszne spostrzeżenia i uwagi. Myślimy , ze pan Prezydent Bakun nie zawiedzie... Powodzenia
Z wielką przyjemnością żegnam p.Chomę..
Głosowałem na pana Bakuna w wyborach na prezydenta miasta tak jak na kandydata Kukiz 15 do rady miejskiej(a wcześniej w wyborach do sejmu)ale nie sądze żeby planowana przez radnych z Kukiz 15 jak i Pana prezydenta Bakuna koalicja z KO czyli koalicją pseudoobywatelską PO-"Nowoczesna" było dobrym pomysłem ,8 lat rządów PO tak jak polityka "Nowoczesnej" pokazało że te dwie partyjki dbają tylko o interesy kilku największych miast może kilkunastu wojewódzkich a o mniejsze miasta jak Przemyśl dbać nie będą w mniejszych miastach przedstawiciele KO czyli PO i Nowoczesnej to piąta kolumna bo im nie zależy ani na mniejszych miejscowościach ani na Polsce wschodniej,olać tych przedstawicieli wielkomiejskich cwaniaków i wejść w koalicje z PIS,wiele rzeczy w PIS nie lubie ale wiele robią dobrze a tu przynajmniej może więcej pieniędzy dzięki nim do budżetu naszego miasta spadnie(tak jak obiecywał Kaczyński) więc lepszy w koalicji PIS niż KO które tym bardziej nic dla Przemyśla nie zrobi.
Do Tysona a niech jedzie popsuć troche Rzeszowek swoją drogą Przemyśl ponoć miasto turystyczne a przez tyle lat rządów pan Choma i jego wiceprezyĘĘłci nie wpadli na to żeby na dworcu głównym zrobić porządne schowki na bagaż jak w cywilizowanych miastach,żeby odwiedzający miasto nie musieli się tarmosić z bagażami chcąc np.pozwiedzać rynek zwłaszcza że na dworcu głównym jest dużo niezagospodarowanego miejsca,więc teraz te "geniusze" Karpat a raczej Podkarpat jak były prezydent powinni dostać zatrudnienie jako tragarze noszący turystom bagaże i niech sie cieszą że mają jakąś prace w Przemyślu bo jeszcze niedawno ciężko było w Przemyślu o prace faktem jest że na szczęscie zaczyna się to zmieniać.
antyukraiński bakun majkowski i zapałowski i proukraiński shcabowski i sawicka oraz błachowicz
Liczę na w końcu dobrą prezydenturę. Poprzednie były "chore". Mam świadomość że pewna część "naziołków" poparła Bakuna, licząc na apanaże, ale też mam nadzieję że nie wejdą te osoby do struktur "okołomiejskich" (spółki powiązane)
odpowiedz do retr- Ja nie wiem kto ma jakie poglądy na ten temat bo nie znam ich osobiście ALE OD WŁADZ NASZEGO MIASTA OCZEKUJE A RACZEJ ŻĄDAM ŻEBY BYLI PROPOLSCY I REPREZENTOWALI INTERESY POLSKI a nie Ukrainy czy kogoś innego.
ten uscisk mi sie osobiscie nie POdoba... P. nowy Prez. na POczatku niech Pan wyczysci gmine i spolki panstwowe w naszym miescie z esbeckiego elementu
"konik" esbeckiego elementu z przyczyn wiekowych już nie ma. Jest natomiast partyjna- wzorem PZPR- Pisowska nomenklatura towarzyszy.
To jest ciekawe, cyt. z innego forum :Odbyło się spotkanie członków PIS w Przemyślu mające na celu rozliczenie się z ostatnich wyborów. Prezydium stanowili poseł mecenas, wicemarszałek, Pani Lucyna itd. Nie pisałbym o tym gdyby było to spotkanie racjonalne i przedmiotowe. Niestety z ust góry padły słowa wzywających wszystkich członków PIS do twardej opozycji wobec obecnej władzy miasta, do negowania wszelkich działań Prezydenta Bakuna i generalnie do ukierunkowania naszych ruchów na to żeby doprowadzić do szybszych wyborów w mieście po to aby był nasz prezydent. Po tych słowach ręce i nogi mi opadły ale niestety wszyscy popierali durnowaty pomysł naszych przedstawicieli. Jeszcze w ramach rozliczeń za wybory otrzymaliśmy burę, że nic nie robiliśmy a tak naprawdę ci co zawinili mają się dobrze. Niestety nadal muszę uczestniczyć w tym chorym zgromadzeniu PIS bo jak się wypiszę z tej sekty od razu mnie wykończą. Tak jak u nas jest całym kraju – to przykre.
To jest ciekawe, cyt. z innego forum :Odbyło się spotkanie członków PIS w Przemyślu mające na celu rozliczenie się z ostatnich wyborów. Prezydium stanowili poseł mecenas, wicemarszałek, Pani Lucyna itd. Nie pisałbym o tym gdyby było to spotkanie racjonalne i przedmiotowe. Niestety z ust góry padły słowa wzywających wszystkich członków PIS do twardej opozycji wobec obecnej władzy miasta, do negowania wszelkich działań Prezydenta Bakuna i generalnie do ukierunkowania naszych ruchów na to żeby doprowadzić do szybszych wyborów w mieście po to aby był nasz prezydent. Po tych słowach ręce i nogi mi opadły ale niestety wszyscy popierali durnowaty pomysł naszych przedstawicieli. Jeszcze w ramach rozliczeń za wybory otrzymaliśmy burę, że nic nie robiliśmy a tak naprawdę ci co zawinili mają się dobrze. Niestety nadal muszę uczestniczyć w tym chorym zgromadzeniu PIS bo jak się wypiszę z tej sekty od razu mnie wykończą. Tak jak u nas jest całym kraju – to przykre.
Lowe's is the second-largest hardware chain in the United States.https://mylowes-life.club/www-myloweslife-com-employee-login/
Panie Prezydencie Bakun, WIELKIE SŁOWA POMYŚLNOŚCI I POWODZENIA na tym stanowisku , jakim jest Urząd Prezydenta Miasta Przemyśla, GRATULUJĘ!
Jestem przekonany, że to będzie bardzo dobra prezydentura! Z Bogiem Panie Prezydencie!
Jak mu nie wyjdzie to może winą obarczyć Jego, nieprawdaż?