Reklama

Wojciech Bakun zaprzysiężony

W czwartek, 22 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu ósmej kadencji. Najważniejszym punktem obrad było zaprzysiężenie nowego prezydenta miasta Wojciecha Bakuna.

Przemyska rada, w porównaniu z tą z siódmej kadencji zmieniła się. Z 23 radnych pozostało ledwie 11. Na początku obrad przedstawiciel komisarza wyborczego Grzegorz Pomykała wręczył akt nominacji dla W. Bakuna i zaświadczenia (mandaty) radnym. Ślubowanie złożyli:

Ewa Sawicka, Grażyna Stojak, Wojciech Błachowicz, Jerzy Krużel, Tomasz Schabowski, Paweł Zastrowski (wszyscy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska), Monika Jaworska-Żurawska, Monika Różycka, Marcin Kowalski, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski, Andrzej Zapałowski (wszyscy Kukiz’15), Andrzej Berestecki, Daniel Dryniak, Maciej Kamiński, Wojciech Rzeszutko (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość), Małgorzata Gazdowicz, Robert Bal, Grzegorz Hayder, Dariusz Lasek (Regia Civitas), Bogumiła Nowak, Tomasz Kulawik, Janusz Zapotocki (Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem). Mandat sprawować będą przez 5 lat.

Reklama

– Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg – tymi słowami prezydent W. Bakun złożył uroczystą przysięgę i odebrał z rąk ustępującego (po 16 latach) włodarza miasta Robert Chomy insygnia władzy, czyli łańcuch prezydencki.

Bardzo istotnym punktem był wybór przewodniczącego rady miejskiej. Pojawiła się tylko jedna kandydatura – radnej Ewy Sawickiej (Koalicja Obywatelska). Podczas głosowania wszyscy byli zgodni. 23 radnych głosowało „za” objęciem przez nią tej funkcji. Zastąpiła na tym stanowisku Bogusława Zaleszczyka (PiS). Doszło także do pożegnania, odchodzącej na emeryturę, skarbnik miasta Marii Łańcuckiej, która tę funkcję sprawowała przez 28 lat. Decyzją R. Chomy z 16 listopada br. otrzymała tytuł Zasłużonej dla Miasta Przemyśla.

Reklama

Warto dodać, że sesja po raz pierwszy w historii transmitowana była na żywo na stronie internetowej Urzędu Miasta w Przemyślu oraz kanale youtube.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    LK - niezalogowany 2018-11-22 14:52:48

    Panie Prezydencie Bakun, WIELKIE SŁOWA POMYŚLNOŚCI I POWODZENIA na tym stanowisku , jakim jest Urząd Prezydenta Miasta Przemyśla, GRATULUJĘ!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obserwator - niezalogowany 2018-11-22 16:32:32

    Jestem przekonany, że to będzie bardzo dobra prezydentura! Z Bogiem Panie Prezydencie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kornel - niezalogowany 2018-11-22 16:44:48

    Jak mu nie wyjdzie to może winą obarczyć Jego, nieprawdaż?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama