Reklama

Wojsko wzywa! W kwietniu rusza kwalifikacja wojskowa

4 kwietnia w byłym województwie przemyskim rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Potrwa prawie do końca czerwca. Komisje lekarskie ocenią fizyczną i psychiczną zdolność kandydatów do czynnej służby wojskowej.

W Przemyślu kwalifikacja wojskowa prowadzona będzie dla mieszkańców miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego, tj. gmin: Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica. Komisja rozpocznie pracę 11 kwietnia, a zakończy 26 maja. Kto powinien się na nią stawić? Przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2003 r., a także ci z roczników 1998-2002, wobec których do tej pory nie określono kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto podlegają jej osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kat. B). Na badania komisji lekarskiej powinny przyjść także kobiety[paywall] urodzone w latach 1998-2003, które mogą się przydać w wojsku, a więc te, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych. Dotyczy ona również tych, którzy zgłosili się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej i mają skończone 18 lat (jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej). Sprawdzanie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej odbywać się będzie w budynku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza.

Ci, którzy na komisję będą się stawiać po raz pierwszy, powinni mieć przy sobie: dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię (35 mm x 40 mm), dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. Ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni zabrać dodatkowo dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie zdrowia, w tym wyniki badań przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 lub 24 miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Reklama

Jak będą pracować komisje w regionie?

Na terenie administrowanym przez WKU w Jarosławiu powiatowe komisje lekarskie będą działały w najbliższym czasie następujący sposób. W Jarosławiu (dla mieszkańców Jarosławia i powiatu jarosławskiego) komisja pracować będzie w budynku Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych przy ul. Reymonta 1 (od 23 maja do 27 czerwca); w Lubaczowie (dla mieszkańców Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego) w budynku Domu Dziennej Opieki przy ul. Kościuszki 2 (od 4 kwietnia do 25 kwietnia); w Przeworsku (dla mieszkańców Przeworska i powiatu przeworskiego) w budynku NZOZ „A-W-MED.” sp. z.o.o. przy ul. Kilińskiego 2 (w terminie od 4 kwietnia do 22 kwietnia).


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama