4 kwietnia w byłym województwie przemyskim rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Potrwa prawie do końca czerwca. Komisje lekarskie ocenią fizyczną i psychiczną zdolność kandydatów do czynnej służby wojskowej.
W Przemyślu kwalifikacja wojskowa prowadzona będzie dla mieszkańców miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego, tj. gmin: Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica. Komisja rozpocznie pracę 11 kwietnia, a zakończy 26 maja. Kto powinien się na nią stawić? Przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2003 r., a także ci z roczników 1998-2002, wobec których do tej pory nie określono kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto podlegają jej osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane przez powiatową komisję lekarską za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej (kat. B). Na badania komisji lekarskiej powinny przyjść także kobiety[paywall] urodzone w latach 1998-2003, które mogą się przydać w wojsku, a więc te, które kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych. Dotyczy ona również tych, którzy zgłosili się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej i mają skończone 18 lat (jeśli nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej). Sprawdzanie fizycznej i psychicznej zdolności do czynnej służby wojskowej odbywać się będzie w budynku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza.
Ci, którzy na komisję będą się stawiać po raz pierwszy, powinni mieć przy sobie: dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię (35 mm x 40 mm), dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. Ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni zabrać dodatkowo dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie zdrowia, w tym wyniki badań przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 lub 24 miesięcy oraz książeczkę wojskową.
Jak będą pracować komisje w regionie?
Na terenie administrowanym przez WKU w Jarosławiu powiatowe komisje lekarskie będą działały w najbliższym czasie następujący sposób. W Jarosławiu (dla mieszkańców Jarosławia i powiatu jarosławskiego) komisja pracować będzie w budynku Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych przy ul. Reymonta 1 (od 23 maja do 27 czerwca); w Lubaczowie (dla mieszkańców Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego) w budynku Domu Dziennej Opieki przy ul. Kościuszki 2 (od 4 kwietnia do 25 kwietnia); w Przeworsku (dla mieszkańców Przeworska i powiatu przeworskiego) w budynku NZOZ „A-W-MED.” sp. z.o.o. przy ul. Kilińskiego 2 (w terminie od 4 kwietnia do 22 kwietnia).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze