Reklama

Wójt Śnieżek ze statuetką „Lidera Inwestycji”

22/05/2017 14:00

Gminy Fredropol i Żurawica otrzymały tytuł „Wzorowej Gminy” w prestiżowym ogólnopolskim konkursie pod tą samą nazwą.

Konkurs na terenie Podkarpacia zorganizowany został przez Wydawnictwo „Europa Press Media” pod honorowym patronatem marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla oraz przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego Józefa Jodłowskiego, jednocześnie starosty rzeszowskiego.

Gmina Żurawica również doceniona

Gmina Żurawica także została jednym z laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Wzorowa gmina”. Kapituła nagrody przyznała wyróżnienia w kilku kategoriach. Były to: sport, oświata, ekologia, turystyka, służba zdrowia, edukacja i bezpieczeństwo. Władze Żurawicy otrzymały ją w ostatniej z wymienionych. Gala finałowa, podczas której wręczono pamiątkowe statuetki i certyfikaty potwierdzające przyznanie tytułu „Wzorowa gmina”, odbyła się w Rzeszowie.

Metamorfozy w gminie Fredropol

W zakresie infrastruktury drogowej zmodernizowano i wyremontowano 80 procent gminnych dróg oraz wyremontowano ważną kładkę mostową w miejscowości Makowa. Na ten cel od 2011 r. wydano ponad 5 mln zł. Bardzo duże inwestycje zostały zrealizowane w obszarze wodno-kanalizacyjnym na kwotę prawie 17 mln zł. Zostały wybudowane sieci kanalizacyjne, przepompownie ścieków, studzienki kontrolne oraz oczyszczalnia ścieków w miejscowości Sierakośce i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków i budynek techniczny w miejscowości Rybotycze. W ostatnich 6 latach zrealizowano szereg inwestycji poprawiających wizerunek budynków użyteczności publicznej, umożliwiających wypoczynek dzieciom i młodzieży, lepszą współpracę i integrację społeczną. W ramach tzw. infrastruktury komunalnej udało się wykonać m.in.: termomodernizację w budynkach urzędu gminy, Szkoły Podstawowej w Huwnikach, Zespołu Szkół we Fredropolu, budynków szkolnych w Kupiatyczach i Kniażycach, świetlic wiejskich w: Nowych Sadach, Kniażycach, Darowicach, Nowosiółkach Dydyńskich i Sierakoścach. W sumie na cel wydano prawie 3 mln zł.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec Kormanic - niezalogowany 2017-05-22 21:06:18

    Brawo Panie Wójcie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JK - niezalogowany 2017-05-23 07:37:23

    Doczekaliśmy się prawdziwego Gospodarza całej Gminy. Tak trzymać i nie zwalniać a wkrótce inne Gminy będą duuużo za Nami co zresztą już widać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojtek - niezalogowany 2017-05-23 07:58:59

    Z całym szacunkiem , ale Liderem inwestycji jest burmistrz Cieszanowa. Zapraszam do tej gminy.  To co uczynił ten człowiek w gminie przewyższa wszystkich, nie wspominając nawet prezydenta miasta Przemyśla, które choć nie jest w tej samej lidze, nie dorasta mu do pięt, ale to prawdziwy gospodarz i wizjoner i przede wszystkim potrafi dobierać sobie fachowców a nie partaczy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama