Bez żadnej dyskusji, pretensji czy niewygodnych pytań radni gminy Żurawica udzielili wójtowi Tomaszowi Szeleszczukowi absolutorium. Prawdę powiedziawszy nie ma się co temu dziwić, skoro do gminy systematycznie płyną miliony złotych dotacji. Zarówno unijnych, jak i rządowych.
Zazwyczaj radni próbują nieco polemizować, zadać choćby kilka niewygodnych pytań. Tym razem jednak podczas sesji absolutoryjnej w Urzędzie Gminy w Żurawicy niczego takiego nie było. Wójt Tomasz Szeleszczuk otrzymał wotum zaufania i absolutorium. Jednogłośnie, 14 radnych było „za”. Wcześniej przedstawił raport o stanie gminy[paywall].
Liczby zawsze działają na wyobraźnię. I takowe przedstawił. Wyglądają imponująco. Zwłaszcza jeśli chodzi o przyznane dotacje, zarówno pieniędzy z Unii Europejskiej, jak i ze strony rządowej. Wymieńmy tylko kilka najważniejszych przedsięwzięć, na które władze w br. otrzymały kasę z zewnątrz: budowa kanalizacji w Maćkowicach i Kosienicach (3 mln 58 tys. 66 zł), budowa sieci wodociągowej w Batyczach i Żurawicy (1 mln 694 tys. 782 zł), generalny remont i modernizacja stadionu Żurawianki (643 tys. zł), powstanie żłobka w Orzechowcach (405 tys. 850 zł), zakup samochodu dla OSP Maćkowice i Bolestraszyce (odpowiednio: 250 i 192 tys. zł), remont ulicy Wyszyńskiego w Żurawicy (200 tys. zł), zakup 69 laptopów do nauki zdalnej (150 tys. zł). O kwotach zbliżonych do 100 tys. zł nie ma co wspominać, bo było ich kilkanaście... Warto także pamiętać, że do końca br. pozostało jeszcze kilka miesięcy.
Jak się ma, można się dokładać. Podczas ostatniej sesji radni przekazali (jako wkład własny) władzom wojewódzkim 100 tys. zł na budowę chodnika na popularnej Bażantarnii w Żurawicy oraz 80 tys. zł powiatowi przemyskiemu jako pomoc w budowie chodnika w Orzechowcach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze