Reklama

Wpadli, bo przyszli w odwiedziny do bliskich przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu

22/05/2026 18:03

Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu jest placówką, w której – na mocy postanowienia sądu – umieszczane są osoby, które naruszyły przepisy ustawy o cudzoziemcach lub ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Polski. Jak przekazała służba prasowa BiOSG, i tam nie mogą stracić czujności.

Administracja ośrodka, na odpowiedni wniosek, umożliwia widzenia z bliskimi lub pełnomocnikami po ich wcześniejszej weryfikacji. W ostatnim czasie, w trakcie sprawdzeń, ujawniono m.in. przypadek nielegalnego pobytu cudzoziemca na terytorium Polski oraz osobę poszukiwaną przez organy ścigania.

W poniedziałek, 18 maja, do obywatela Ukrainy, który posiada decyzję o zobowiązaniu do powrotu w związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa (wielokrotne kradzieże), zgłosiła się z wizytą obywatelka Polski.

Jak przekazał kpt. SG Piotr Zakielarz, podczas weryfikacji strażnicy graniczni ustalili, że jest ona poszukiwana przez policję celem zatrzymania. Ma bowiem do odbycia rok pozbawienia wolności za kradzieże.

Reklama

„Podobna sytuacja miała miejsce tydzień wcześniej”

– podał rzecznik prasowy BiOSG. Wówczas cudzoziemca przebywającego w ośrodku odwiedził brat – obywatel Nigerii. Okazało się, że przebywa on w Polsce nielegalnie. Mężczyzna został zatrzymany i wszczęto wobec niego postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu.

„W kwietniu na widzenie w ośrodku zgłosił się obywatel Ukrainy, który również przebywał w Polsce nielegalnie. Cudzoziemiec został zatrzymany i otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu”

– dodał również kpt. SG Piotr Zakielarz.

Reklama

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama