Reklama

Wpadli w zasadzkę

16/08/2019 11:27

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hermanowicach zostali zaalarmowani przez mieszkańców o podejrzanych osobach zauważonych przy granicy.

Pogranicznicy przygotowali zasadzkę, w którą wpadli trzej mężczyźni (w wieku 19 – 25 lat) narodowości tureckiej. Posiadali przy sobie paszporty i na ich podstawie ustalono, że 4 dni wcześniej przylecieli samolotem z Turcji do jednego z ukraińskich miast.

W trakcie rozmowy ze strażnikami granicznymi przyznali, że po stronie ukraińskiej w rejon granicy przedostali się środkami komunikacji publicznej. Następnie, kierując się nawigacją z telefonu, pieszo przekroczyli granicę do Polski. Przyznali, że mieli zamiar autostopem i środkami komunikacji publicznej dotrzeć do Francji. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

Dwa dni później zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama