Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hermanowicach zostali zaalarmowani przez mieszkańców o podejrzanych osobach zauważonych przy granicy.
Pogranicznicy przygotowali zasadzkę, w którą wpadli trzej mężczyźni (w wieku 19 – 25 lat) narodowości tureckiej. Posiadali przy sobie paszporty i na ich podstawie ustalono, że 4 dni wcześniej przylecieli samolotem z Turcji do jednego z ukraińskich miast.
W trakcie rozmowy ze strażnikami granicznymi przyznali, że po stronie ukraińskiej w rejon granicy przedostali się środkami komunikacji publicznej. Następnie, kierując się nawigacją z telefonu, pieszo przekroczyli granicę do Polski. Przyznali, że mieli zamiar autostopem i środkami komunikacji publicznej dotrzeć do Francji. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznali i złożyli wyjaśnienia.
Dwa dni później zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze