27 uczniów z terenu gminy Oleszyce otrzymało stypendia od miejscowego stowarzyszenia „Czas na pomoc”. Łączna kwota przyznanej pomocy to 5400 zł.
Pieniądze są nagrodą za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia. Aby mieć szanse na takie wyróżnienie, trzeba się wykazać dobrymi i bardzo dobrymi ocenami, wybijając się na tle szkoły i jednocześnie pozostawać w trudnej sytuacji materialnej.
„Czas na pomoc” przyznaje stypendia od 2010 r. Do końca 2013 r. wypłaciło 22 tys. zł. W 2014 r. doszło 2800 zł, a w bieżącym 5400 zł. – Cieszy nas, że co roku możemy przeznaczać coraz większe sumy na stypendia. Największą zasługę w tym mają wszyscy, którzy przekazują 1procent podatku na naszą organizację. Uśmiech na twarzy dzieci, o których los nieraz zapomniał, jest dla nas największą nagrodą – mówi prezes stowarzyszenia Zbigniew Dorota.
Aby wesprzeć działalność stowarzyszenia i mieć swój udział w ufundowaniu stypendiów, można przekazać 1 proc. podatku na KRS 0000357556.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze