Reklama

Wspólnie czytali „Lokomotywę”

W roli lektora i aktora jednocześnie wystąpił przed najmłodszymi mieszkańcami miasta prezydent Wojciech Bakun. Okazją była inauguracja akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która miała miejsce w pierwszy piątek czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Przemyślu.

22. odsłona przedsięwzięcia odbyła się pod hasłem „Książka jest jak ogród” i zgromadziła w murach „jedenastki” maluchy z kilku przemyskich placówek przedszkolnych. Ciekawe spotkania z lekturą i zaproszonymi gośćmi dzieci z przedszkoli nr 20, 9, 13 oraz z Przedszkola Montessori i Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z wypiekami na twarzy śledziły aktorskie popisy włodarza miasta i towarzyszących mu przedstawicieli służb mundurowych, którzy odegrali sceny z „Rzepki”. Treść utworu czytała z kolei Krystyna Kosterkiewicz z Galerii BWA w Przemyślu. Było także wspólne czytanie pobudzającej wyobraźnię tuwimowskiej „Lokomotywy”. Swoje programy artystyczne już po inscenizacji zaprezentowały[paywall] też uczestniczące w wydarzeniu placówki. Zaangażowani w występ oraz czytanie wierszy Tuwima – oprócz prezydenta miasta – byli: sierż. sztab. Komendy Miejskiej Policji Alicja Tysowska-Prajzner, wspomniana już Krystyna Kosterkiewicz, plutonowy Straży Granicznej Piotr Piasecki, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej Marek Ochenduszko, funkcjonariusz Straży Miejskiej w Przemyślu Leszek Wajda, Jan Wróbel z Galerii BWA w Przemyślu oraz komendant Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej Remigiusz Łuc, a spotkanie poprowadziła Małgorzata Banicka.


fot.SP 11 w Przemyślu
W roli lektora i aktora jednocześnie wystąpił przed najmłodszymi mieszkańcami miasta m.in. prezydent Wojciech Bakun.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama