W roli lektora i aktora jednocześnie wystąpił przed najmłodszymi mieszkańcami miasta prezydent Wojciech Bakun. Okazją była inauguracja akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która miała miejsce w pierwszy piątek czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Przemyślu.
22. odsłona przedsięwzięcia odbyła się pod hasłem „Książka jest jak ogród” i zgromadziła w murach „jedenastki” maluchy z kilku przemyskich placówek przedszkolnych. Ciekawe spotkania z lekturą i zaproszonymi gośćmi dzieci z przedszkoli nr 20, 9, 13 oraz z Przedszkola Montessori i Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek z wypiekami na twarzy śledziły aktorskie popisy włodarza miasta i towarzyszących mu przedstawicieli służb mundurowych, którzy odegrali sceny z „Rzepki”. Treść utworu czytała z kolei Krystyna Kosterkiewicz z Galerii BWA w Przemyślu. Było także wspólne czytanie pobudzającej wyobraźnię tuwimowskiej „Lokomotywy”. Swoje programy artystyczne już po inscenizacji zaprezentowały[paywall] też uczestniczące w wydarzeniu placówki. Zaangażowani w występ oraz czytanie wierszy Tuwima – oprócz prezydenta miasta – byli: sierż. sztab. Komendy Miejskiej Policji Alicja Tysowska-Prajzner, wspomniana już Krystyna Kosterkiewicz, plutonowy Straży Granicznej Piotr Piasecki, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej Marek Ochenduszko, funkcjonariusz Straży Miejskiej w Przemyślu Leszek Wajda, Jan Wróbel z Galerii BWA w Przemyślu oraz komendant Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej Remigiusz Łuc, a spotkanie poprowadziła Małgorzata Banicka.

fot.SP 11 w Przemyślu
W roli lektora i aktora jednocześnie wystąpił przed najmłodszymi mieszkańcami miasta m.in. prezydent Wojciech Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze