Dzisiaj, 21 bm., o godzinie 13.30 w sali narad przemyskiego urzędu miasta odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach „Przemyskiego Klastra Turystycznego”, którego inicjatorem jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”.
Założeniem powstającego Przemyskiego Klastra Turystycznego mają być świadome i dobrowolne działania partnerskich podmiotów działających w branży turystycznej lub zainteresowanych współpracą w tym zakresie. Jak informują służby prasowe prezydenta miasta, chodzi o stworzenie platformy współdziałania przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, szkół i innych podmiotów w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej Przemyśla i regionu, ale też podniesienia innowacyjności i konkurencyjności członków klastra.
Spotkanie inicjujące postanie klastra odbyło się 7 stycznia br. 12 stycznia wyłoniona na nim 18-osobowa grupa robocza rozpoczęła pracę nad regulaminem jego funkcjonowania, określającym szczegółowe zasady współpracy. Dzisiaj podmioty, które zadeklarowały chęć przystąpienia do organizacji, parafują porozumienie o współpracy. Czy razem uda im się sięgnąć po unijne pieniądze i wykorzystać potencjał miasta, czas pokaże.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak czytam o turystyce w Przemyślu to wydaje mi się, że ktoś sobie kpiny urządza. Miasto z jednym z najgorszych parametrów powietrza, zapchane samochodami (nawet po teoretycznie wyłączonych z ruchu Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej śmigają auta), wszechobecny syf, pobazgrane elewacje, mury, chodniki zastawione pojazdami, piesi spacerujący po ścieżkach rowerowych, obsrane przez psy i porozjeżdżane przez samochody trawniki, brzegi rzeki zawalone tysiącami butelek i innego syfu po coweekendowej kilkusetosobowej libacji zwanej "sanówa" (to w miesiącach kwiecień- październik), wszechobecna tandeta i kicz, setki olbrzymich przeszkaradnych "reklam" na kamienicach, itd., itp. I do czegoś takiego mają przyjeżdżać turyści???
tutejszy popieram w 100% no chyba ze chodzi o turystow ktorzy maja isc na wiosne tzw.ekonomiczni hahaha
I znów będzie okazja do tworzenie synekur dla totumfackich ! A turystyka lokalna , jak była w d.pie , tak w niej pozostanie :))
Jak czytam o turystyce w Przemyślu to wydaje mi się, że ktoś sobie kpiny urządza. Miasto z jednym z najgorszych parametrów powietrza, zapchane samochodami (nawet po teoretycznie wyłączonych z ruchu Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej śmigają auta), wszechobecny syf, pobazgrane elewacje, mury, chodniki zastawione pojazdami, piesi spacerujący po ścieżkach rowerowych, obsrane przez psy i porozjeżdżane przez samochody trawniki, brzegi rzeki zawalone tysiącami butelek i innego syfu po coweekendowej kilkusetosobowej libacji zwanej "sanówa" (to w miesiącach kwiecień- październik), wszechobecna tandeta i kicz, setki olbrzymich przeszkaradnych "reklam" na kamienicach, itd., itp. I do czegoś takiego mają przyjeżdżać turyści???
tutejszy popieram w 100% no chyba ze chodzi o turystow ktorzy maja isc na wiosne tzw.ekonomiczni hahaha
I znów będzie okazja do tworzenie synekur dla totumfackich ! A turystyka lokalna , jak była w d.pie , tak w niej pozostanie :))