Reklama

Wspólnie na rzecz rozwoju turystyki w Przemyślu

Dzisiaj, 21 bm., o godzinie 13.30 w sali narad przemyskiego urzędu miasta odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach „Przemyskiego Klastra Turystycznego”, którego inicjatorem jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”.

Założeniem powstającego  Przemyskiego Klastra  Turystycznego mają być świadome i dobrowolne działania  partnerskich  podmiotów  działających w branży turystycznej lub zainteresowanych współpracą w tym zakresie.  Jak informują służby prasowe prezydenta miasta, chodzi o stworzenie platformy współdziałania przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, szkół i innych podmiotów  w celu zwiększenia  atrakcyjności turystycznej Przemyśla i regionu, ale też podniesienia innowacyjności i konkurencyjności członków klastra.

Spotkanie inicjujące postanie klastra odbyło się 7 stycznia br. 12 stycznia wyłoniona na nim 18-osobowa grupa robocza rozpoczęła pracę nad regulaminem jego funkcjonowania, określającym szczegółowe zasady współpracy. Dzisiaj podmioty, które zadeklarowały chęć przystąpienia do organizacji, parafują porozumienie o współpracy. Czy razem uda im się sięgnąć po unijne pieniądze i wykorzystać potencjał miasta, czas pokaże.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tutejszy - niezalogowany 2016-01-21 14:25:51

    Jak czytam o turystyce w Przemyślu to wydaje mi się, że ktoś sobie kpiny urządza. Miasto z jednym z najgorszych parametrów powietrza, zapchane samochodami (nawet po teoretycznie wyłączonych z ruchu Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej śmigają auta), wszechobecny syf, pobazgrane elewacje, mury, chodniki zastawione pojazdami, piesi spacerujący po ścieżkach rowerowych, obsrane przez psy i porozjeżdżane przez samochody trawniki, brzegi rzeki zawalone tysiącami butelek i innego syfu po coweekendowej kilkusetosobowej libacji zwanej "sanówa" (to w miesiącach kwiecień- październik), wszechobecna tandeta i kicz, setki olbrzymich przeszkaradnych "reklam" na kamienicach, itd., itp. I do czegoś takiego mają przyjeżdżać turyści???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    a moglo byc tak pieknie - niezalogowany 2016-01-21 19:41:28

    tutejszy popieram w 100% no chyba ze chodzi o turystow ktorzy maja isc na wiosne tzw.ekonomiczni hahaha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    romek - niezalogowany 2016-01-22 11:32:19

    I znów będzie okazja do tworzenie synekur dla totumfackich !  A turystyka lokalna , jak była w d.pie , tak w niej pozostanie :))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości