Wspólne projekty oraz przedsięwzięcia nastawione na kształcenie kadry lekarskiej realizować ma we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie oraz lubelskim Uniwersytetem Medycznym Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu. – Zwiększy to nasze możliwości rozwoju i zmian na lepsze – zapowiedziała Barbara Stawarz, szefowa przemyskiej lecznicy.
List intencyjny pomiędzy uczelnią w Lublinie i obydwoma szpitalami podpisano 8 stycznia, w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego. Jak zapewniły strony, zapoczątkowana współpraca ma pozwolić na rozwój badawczy i zwiększenie jakości kształcenia.
Lubelska uczelnia kształcąca przyszłych medyków ma coraz więcej studentów, w tym pochodzących z Podkarpacia. Jak zauważył prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. Kamil Torres, proces kształcenia przebiega efektywnie pod warunkiem stałego poszerzania bazy klinicznej, w której studenci mogą realizować praktyki. Takie możliwości stwarza Uniwersytetowi Medycznemu podjęta współpraca, która obejmować ma: kształcenie studentów, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku lekarskiego, jak również wsparcie kształcenia podyplomowego, prowadzenie wspólnych badań naukowych i klinicznych i realizację projektów w oparciu o środki zewnętrzne.
Zadowolenia z porozumienia nie kryje też dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Barbara Stawarz. Zaznaczyła, że przemyski[paywall] szpital w ostatnich latach intensywnie się rozwija i stawia na innowacje. – Wierzę, że zapoczątkowana współpraca wpłynie pozytywnie na kształcenie kadr medycznych oraz na jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami – powiedziała.
Podobnej myśli jest rektor UM prof. dr hab. Wojciech Załuska.
– Cieszymy się, że tak dobre jednostki, zarówno pod względem jakości opieki nad pacjentami, diagnostyki, jak i leczenia, będą naszymi partnerami. Myślimy o rozwoju naszej dydaktyki, badań klinicznych oraz specjalizacji takich jak kardiologia i kardiochirurgia – podsumował, wyrażając przekonanie, że współpraca na pewno wzbogaci ofertę jednostki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze