Reklama

Współpraca z Uniwersytetem Medycznym z korzyścią dla szpitala w Przemyślu

Wspólne projekty oraz przedsięwzięcia nastawione na kształcenie kadry lekarskiej realizować ma we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie oraz lubelskim Uniwersytetem Medycznym Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu. – Zwiększy to nasze możliwości rozwoju i zmian na lepsze – zapowiedziała Barbara Stawarz, szefowa przemyskiej lecznicy.

List intencyjny pomiędzy uczelnią w Lublinie i obydwoma szpitalami podpisano 8 stycznia, w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego. Jak zapewniły strony, zapoczątkowana współpraca ma pozwolić na rozwój badawczy i zwiększenie jakości kształcenia.

Lubelska uczelnia kształcąca przyszłych medyków ma coraz więcej studentów, w tym pochodzących z Podkarpacia. Jak zauważył prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. Kamil Torres, proces kształcenia przebiega efektywnie pod warunkiem stałego poszerzania bazy klinicznej, w której studenci mogą realizować praktyki. Takie możliwości stwarza Uniwersytetowi Medycznemu podjęta współpraca, która obejmować ma: kształcenie studentów, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku lekarskiego, jak również wsparcie kształcenia podyplomowego, prowadzenie wspólnych badań naukowych i klinicznych i realizację projektów w oparciu o środki zewnętrzne.

Reklama

Zadowolenia z porozumienia nie kryje też dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu Barbara Stawarz. Zaznaczyła, że przemyski[paywall] szpital w ostatnich latach intensywnie się rozwija i stawia na innowacje. – Wierzę, że zapoczątkowana współpraca wpłynie pozytywnie na kształcenie kadr medycznych oraz na jeszcze lepszą opiekę nad pacjentami – powiedziała.

Podobnej myśli jest rektor UM prof. dr hab. Wojciech Załuska.

– Cieszymy się, że tak dobre jednostki, zarówno pod względem jakości opieki nad pacjentami, diagnostyki, jak i leczenia, będą naszymi partnerami. Myślimy o rozwoju naszej dydaktyki, badań klinicznych oraz specjalizacji takich jak kardiologia i kardiochirurgia – podsumował, wyrażając przekonanie, że współpraca na pewno wzbogaci ofertę jednostki.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/01/2025 22:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama