22 stycznia w filii Ośrodka Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei w Przemyślu miało miejsce uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Było ono zwieńczeniem trzymiesięcznego szkolenia poprzedzającego przyjęcie do służby w strukturach SOK.
Rotę od nowo przyjętych strażników przyjął komendant Ośrodka SOK Krzysztof Piskorski, w obecności kierownika kursu – insp. Bartłomieja Karpińskiego, przewodniczącego komisji egzaminacyjnej komendanta regionu SOK w Przemyślu Dawida Fedkowa oraz członków komisji – st. insp. Wiaczesława Garnegi z Komendy Głównej SOK, insp. Piotra Stopyry i st. przod. Witolda Siuciaka. W uroczystości uczestniczył także kapelan wojskowy ppłk. Tomasz Koczy.
Nowi strażnicy, wypowiadając słowa roty ślubowania, wstąpili w szeregi najstarszej formacji mundurowej, przyrzekając „chronić życie i zdrowie ludzi oraz mienia na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych” i „strzec dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.
Nowo przyjęci funkcjonariusze zaliczyli trzymiesięczne szkolenie zawodowe, zdobywając na nim[paywall] konieczną wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz doskonalenia strzeleckiego. W szkoleniu uczestniczyło łącznie 30 osób, w tym 5 funkcjonariuszek i 25 funkcjonariuszy. Niektórzy z nich będzie pełnić służbę w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu. Inni w komendach SOK w: Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku, Opolu i we Wrocławiu oraz w posterunkach w Gdyni, Rzeszowie, Głogowie, Pilawie i Kędzierzynie-Koźlu.
Uroczystość była też okazją do wyróżnienia dwóch funkcjonariuszy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce na kursie podstawowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze