Reklama

Wszyscy pomagają Reni. Coraz bliżej do uzbierania pełnej kwoty

15/09/2020 18:57

Do zebrania pozostało już coraz mniej pieniędzy, ale czasu również jest mało – zbiórka dla 10-letniej Reni kończy się w piątek, 18 września. W minioną sobotę na boiskach osiedla Kmiecie nad Sanem odbył się piknik charytatywny, z którego dochód również zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

U Renaty Zając w 2018 r. zdiagnozowano guza mózgu. Dziecko przeszło ciężką operację, radio- i chemioterapię oraz bardzo długą rehabilitację, podczas której praktycznie uczyła się żyć od nowa. 23 września czeka ją poważna operacja kręgosłupa w klinice Gemelli w Rzymie. Potrzeba 450 tys. zł.

Naprzeciw tym potrzebom wyszła grupa ludzi na czele z zarządem osiedla Kmiecie. – Co roku organizujemy jakieś wydarzenie, które nazywamy Świętem Osiedla Kmiecie. Marcin Kowalski zaproponował, żeby połączyć tę imprezę ze zbiórką pieniędzy dla chorej dziewczynki z naszego osiedla. Przyklasnęliśmy temu pomysłowi i cały dochód zostanie przekazany dla Reni – mówi Michał Tabisz, przewodniczący zarządu osiedla Kmiecie.

Reklama

Wśród atrakcji były: dmuchańce, przejażdżki kolejką po mieście, grochówka oraz kino plenerowe: bajka „Gang Wiewióra” i film fabularny „Wilk z Wall Street”. Łącznie zebrano 11 534 zł. To jednak nie koniec.

Na facebooku Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie odbywają się licytacje, z których dochód również zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki. Można wykupić kolację w restauracji, zestaw kosmetyków, usługę w warsztacie samochodowym, vouchery na kawę w kawiarni, czy dres damski Reprezentacji Polski Lekkoatletów na Mistrzostwach Europy i Świata.

Reklama

Do wylicytowania jest też kilka ciekawych spotkań: indywidualny trening oraz kolacja z Michałem Kubisztalem – sześćdziesięciokrotnym reprezentantem Polski w piłce ręcznej, obecnie trenerem Orlen Upstream SRS Przemyśl; aktorem Januszem Chabiorem oraz prezydentem Wojciechem Bakunem (za tę ostatnią propozycję do tej chwili zaoferowano największą kwotę).

Uwaga! Wszystkie licytacje kończą się dzisiaj, tj. w środę, 16 września, o godz. 20.00.

Pieniądze na leczenie można wpłacać również na konto: Fundacja Siepomaga, Pl. Władysława Andersa 3, 61-894 Poznań, numer: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892, tytułem:

Reklama

24046 Renata Zając darowizna.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    obudźcie się! - niezalogowany 2020-09-16 08:00:08

    Pisowskiej Polski nie stać na pomoc chorym dzieciom? Polskę stać na finansowanie amerykańskich baz wojskowych, zakup niepotrzebnych samolotów, na Białoruś dają pieniądze, Ukraińców przyjmują i dają im socjal a o Polakach w potrzebie ta władza jakoś nie pamięta...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czytający - niezalogowany 2020-09-16 09:41:33

    Żadna nie pamięta 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    DOC - niezalogowany 2020-09-16 10:30:13

    100 % racji

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama