Reklama

Wybory Prezydenta RP: W samo południe najwyższa frekwencja w Przeworsku, najniższa w gminie Krasiczyn

Dzisiaj, 18 maja br., odbywają się wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Każdy uprawniony Polak może oddać swój głos na jednego z trzynastu kandydatów. Lokale wyborcze otwarte zostały o godzinie 7. Głosowanie trwa do godziny 21.

W samo południe średnia frekwencja w Polsce wyniosła 20,28 procent. Łącznie uprawnionych do głosowania jest 28 mln 302 tys. 742 polskich obywateli. Do godziny 12 do urn wyborczych poszło dokładnie 5 mln 739 tys. 537 osób.

Z danych, jakie uzyskaliśmy w przemyskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego (obejmująca swoim zasięgiem cztery powiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski i przeworski) średnia frekwencja na godzinę 12 wyniosła 21,68 procent. To nieco mniej niż na Podkarpaciu, bo w naszym województwie średnia w samo południe to 22,30 procent. Najwyższa była w Przeworsku – 24,71 procent (prawie 2,8 tys. osób oddało swój głos na 11,3 tys. uprawnionych), najniższa w gminie Krasiczyn – 18,78 procent. W Przemyślu po pięciu godzinach głosowania był to rząd 21,99 procent, co oznacza, że swój głos oddało nieco ponad 9 tys. osób na prawie 42 tys. uprawnionych). W Jarosławiu frekwencja wyniosła 21,77 procent (odpowiednio: 5,8 tys. osób na 26,3 tys. uprawnionych), zaś w Lubaczowie – 21,36 procent (odpowiednio: 1,8 tys. osób na 8,8 tys. uprawnionych).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/05/2025 14:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama