Zupą chrzanową, smażonką podawaną ze słodką bułką, pasztetem świątecznym i innymi pysznymi smakołykami ugoszczono w tym roku uczestników uroczystego podsumowania konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.
W rywalizacji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury wzięło udział łącznie 27 palm, wykonanych przez członków Klubów Seniora i kół gospodyń z terenu gminy Lubaczów. Pod lupę wzięto: misterność wykonania, pomysłowość, kompozycję i estetykę, a także fakt, czy przygotowując rękodzieło, zastosowano tradycyjne materiały. Nad konkursowymi palmami pochylili się jurorzy: Agata Hemon – folklorystka z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Stanisław Sobczyk – artysta plastyk oraz Robert Kryla – prezes Stowarzyszenia Twórców Ziemi Lubaczowskiej. Finalnie komisja wyłoniła laureatów trzech pierwszych miejsc. Na podium stanęło KGW w Budomierzu, tuż za nim – na miejscu drugim – uplasowało się KGW w Lisich Jamach, a na trzecim KGW w Krowicy Lasowej. Na wyróżnienia zasłużyli natomiast: Klub Seniora w Opace, Klub Seniora w Załużu i KGW w Opace.
Konkursowej rywalizacji towarzyszyły warsztaty rękodzielnicze, prowadzone przez znanego w regionie artystę rzeźbiarza Józefa Lewkowicza. Był też smaczny poczęstunek w typowo wielkanocnym wydaniu, który przygotowały gospodynie z Piastowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze