Reklama

Wybrali najpiękniejsze palmy

Zupą chrzanową, smażonką podawaną ze słodką bułką, pasztetem świątecznym i innymi pysznymi smakołykami ugoszczono w tym roku uczestników uroczystego podsumowania konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

W rywalizacji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury wzięło udział łącznie 27 palm, wykonanych przez członków Klubów Seniora i kół gospodyń z terenu gminy Lubaczów. Pod lupę wzięto: misterność wykonania, pomysłowość, kompozycję i estetykę, a także fakt, czy  przygotowując rękodzieło, zastosowano tradycyjne materiały. Nad konkursowymi palmami pochylili się jurorzy: Agata Hemon – folklorystka z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, Stanisław Sobczyk – artysta plastyk oraz Robert Kryla – prezes Stowarzyszenia Twórców Ziemi Lubaczowskiej. Finalnie komisja wyłoniła laureatów trzech pierwszych miejsc. Na podium stanęło KGW w Budomierzu, tuż za nim – na miejscu drugim – uplasowało się KGW w Lisich Jamach, a na trzecim KGW w Krowicy Lasowej. Na wyróżnienia zasłużyli natomiast: Klub Seniora w Opace, Klub Seniora w Załużu i KGW w Opace.

Konkursowej rywalizacji towarzyszyły warsztaty rękodzielnicze, prowadzone przez znanego w regionie artystę rzeźbiarza Józefa Lewkowicza. Był też smaczny poczęstunek w typowo wielkanocnym wydaniu, który przygotowały gospodynie z Piastowa.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/03/2024 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama