Reklama

Wybrzeże Jana Pawła II i 22 Stycznia czeka przebudowa. Pierwszy krok to projekt

W poprzednim wydaniu ŻP, relacjonując sesję budżetową rady miasta, sygnalnie wspomnieliśmy o jednej z planowanych inwestycji miejskich. Chodzi o Wybrzeże Jana Pawła II i ul. 22 Stycznia, które czeka przebudowa. Miasto zamówiło już kompleksową dokumentację projektową dla tego zadania.

Na oferty zamawiający – ZDM w Przemyślu – czeka do 12 stycznia. Zadanie ma być realizowane etapowo.

Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II to droga gminna, o długości ok. 2100 m, natomiast 22 Stycznia jest drogą powiatową, liczącą 700 m.

Zgodnie z treścią przetargu przedstawiona przez oferentów dokumentacja projektowa uwzględniać ma także istniejącą pętlę autobusową i parkingi w[paywall] ciągu Wybrzeża Jana Pawła II oraz parkingi przy Opactwie ss. Benedyktynek, basenie i w obrębie budynku przy ul. M. Borelowskiego.

Dodatkowo, jak czytamy w przetargu, projekt przebudowy ulicy 22 Stycznia powinien uwzględniać rozwiązania w zakresie infrastruktury drogowej, zawarte w opracowaniu przygotowanym odnośnie robót dla przebudowy mostu w Przemyślu, konkretnie linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 30 dni na przygotowanie dokumentacji (liczonych od momentu upływu terminu składania ofert).

Zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej z ulic szerokość jezdni po przebudowie ma mieć 6 metrów, a szerokość chodników 2 metry, natomiast pobocza za chodnikiem pół metra.

Przy Wybrzeżu Jana Pawła II przewidziana jest jednostronna ścieżka dwukierunkowa o szerokości minimum 2 m, a na odcinku od skrzyżowania z ul. Rzeczną do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką demontaż dotychczasowego oświetlenia ulicznego. Ma ono zostać zastąpione nowym, uwzględniającym też oświetlenie nadsańskiej promenady.

W planach przebudowy zawierają się też przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem. Dodatkowo obejmują one odwodnienie ulicy, a konkretnie: „wpusty uliczne i kanalizację deszczową z odbiornikiem wód opadowych i roztopowych – rzeką San wraz z odcinkiem kanału bocznego do ulicy Grunwaldzkiej, umożliwiającym włączenie projektowanej kanalizacji deszczowej z ulicy Skorupki”.

Reklama

Zakres planowanych robót związanych z przebudową ul. 22 Stycznia również obejmuje jednostronną ścieżkę dwukierunkową o szerokości minimum 2 metrów, odwodnienie, a także wymianę oświetlenia ulicznego przy ciągach pieszych na odcinku pomiędzy mostem im. Orląt Przemyskich a przebudowywanym mostem kolejowym (bulwar nad Sanem, chodnik i ścieżka rowerowa od strony parkingu przy Opactwie ss. Benedyktynek).

Dotychczasowe lampy zastąpią ledowe latarnie parkowe z oprawami, pojawi się też dodatkowe oświetlenie jezdni na tym odcinku.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama