W poprzednim wydaniu ŻP, relacjonując sesję budżetową rady miasta, sygnalnie wspomnieliśmy o jednej z planowanych inwestycji miejskich. Chodzi o Wybrzeże Jana Pawła II i ul. 22 Stycznia, które czeka przebudowa. Miasto zamówiło już kompleksową dokumentację projektową dla tego zadania.
Na oferty zamawiający – ZDM w Przemyślu – czeka do 12 stycznia. Zadanie ma być realizowane etapowo.
Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II to droga gminna, o długości ok. 2100 m, natomiast 22 Stycznia jest drogą powiatową, liczącą 700 m.
Zgodnie z treścią przetargu przedstawiona przez oferentów dokumentacja projektowa uwzględniać ma także istniejącą pętlę autobusową i parkingi w[paywall] ciągu Wybrzeża Jana Pawła II oraz parkingi przy Opactwie ss. Benedyktynek, basenie i w obrębie budynku przy ul. M. Borelowskiego.
Dodatkowo, jak czytamy w przetargu, projekt przebudowy ulicy 22 Stycznia powinien uwzględniać rozwiązania w zakresie infrastruktury drogowej, zawarte w opracowaniu przygotowanym odnośnie robót dla przebudowy mostu w Przemyślu, konkretnie linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka.
Wyłoniony wykonawca będzie miał 30 dni na przygotowanie dokumentacji (liczonych od momentu upływu terminu składania ofert).
Zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej z ulic szerokość jezdni po przebudowie ma mieć 6 metrów, a szerokość chodników 2 metry, natomiast pobocza za chodnikiem pół metra.
Przy Wybrzeżu Jana Pawła II przewidziana jest jednostronna ścieżka dwukierunkowa o szerokości minimum 2 m, a na odcinku od skrzyżowania z ul. Rzeczną do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką demontaż dotychczasowego oświetlenia ulicznego. Ma ono zostać zastąpione nowym, uwzględniającym też oświetlenie nadsańskiej promenady.
W planach przebudowy zawierają się też przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem. Dodatkowo obejmują one odwodnienie ulicy, a konkretnie: „wpusty uliczne i kanalizację deszczową z odbiornikiem wód opadowych i roztopowych – rzeką San wraz z odcinkiem kanału bocznego do ulicy Grunwaldzkiej, umożliwiającym włączenie projektowanej kanalizacji deszczowej z ulicy Skorupki”.
Zakres planowanych robót związanych z przebudową ul. 22 Stycznia również obejmuje jednostronną ścieżkę dwukierunkową o szerokości minimum 2 metrów, odwodnienie, a także wymianę oświetlenia ulicznego przy ciągach pieszych na odcinku pomiędzy mostem im. Orląt Przemyskich a przebudowywanym mostem kolejowym (bulwar nad Sanem, chodnik i ścieżka rowerowa od strony parkingu przy Opactwie ss. Benedyktynek).
Dotychczasowe lampy zastąpią ledowe latarnie parkowe z oprawami, pojawi się też dodatkowe oświetlenie jezdni na tym odcinku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze