Reklama

Wyciąć drzewa, oświetlić przejście, dać barierki na św. Jana?

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na fatalnie oświetlonej ulicy Świętego Jana w Przemyślu doszło do tragicznej śmierci 61-letniej kobiety. Dopiero to zdarzenie sprawiło, że osoby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa w naszym mieście pochyliły się nad problemem.

Oświetlone przejścia, drzewa do wycięcia

Wniosek L. Pusiarskiego zawierał propozycję, by w ciągu ulic: św. Jana Nepomucena, Glazera i Salezjańskiej, które posiadają bardzo wąskie jezdnie i dość wąskie chodniki, zastosować oświetlenie przejść dla pieszych, montując specjalne lampy, dające światło o barwie kontrastującej z żółtą barwą uliczną. Lampy te będą także doświetlać chodniki przy przejściu dla pieszych. Chodzi o pięć takich przejść: na ulicy św. Jana, przy skrzyżowaniu z Kraszewskiego i Noskowskiego, na ulicy Salezjańskiej, przy skrzyżowaniu ze św. Jana, na ulicy Glazera, przy skrzyżowaniu ze św. Jana oraz w pobliżu budynku nr 11.

Reklama

Pilnym zadaniem jest – zdaniem L. Pusiarskiego – budowa wyniesionego (płytowego) przejścia dla pieszych przy ulicy Glazera 23 – w pobliżu obecnie funkcjonującego lub w jego miejscu oraz umieszczenie na wszystkich przejściach dla pieszych znaku D-6 na tle folii odblaskowo-fluoroscencyjnej.

Kolejną propozycją jest wycięcie dwóch drzew na ulicy św. Jana. Jednego z prawej strony, jadąc od 3 Maja w stronę Grunwaldzkiej, w pobliżu przejścia dla pieszych i skrzyżowania z ulicą Kraszewskiego. – Drzewo to kompletnie zasłania znak D-6, czyli znak informujący o przejściu dla pieszych. Podobny kłopot sprawia to rosnące po lewej stronie tejże ulicy, jadąc od 3 Maja w kierunku Grunwaldzkiej, a także drzewo pomiędzy oznakowaniem pionowym D-6 a oznakowaniem poziomym. Zasłania całkowicie pieszego wchodzącego na jezdnię – wyliczył L. Pusiarski.

Jego zdaniem należałoby także zamontować barierki na chodniku, na łuku skrzyżowania pomiędzy przejściem dla pieszych przy ulicy św. Jana i Glazera, po prawej stronie, przy kościele oo. Salezjanów.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślanin - niezalogowany 2015-01-22 00:53:35

    Na razie proponuje wyciąć drzewa, które utrudniają wychwycić w ciemności osobę, która też założyła ciemne ubranie i zamontować na przejściach dla pieszych dobre oświetlenie.I jak najszybciej wcielić w  życie projekt budowy:http://www.przemysl.pl/gospodarka/gospodarka_przestrzenna/miejscowe_plany_zagospodarowania_przestrzennego/22592.htmlhttp://www.przemysl.pl/gospodarka/gospodarka_przestrzenna/miejscowe_plany_zagospodarowania_przestrzennego/22593.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości