Już po raz kolejny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Przemyślu (dla niesłyszących i słabosłyszących) odbyły się świąteczne spotkania wychowanków, rodziców, pracowników i przyjaciół ośrodka. Punktem kulminacyjnym były wzruszające jasełka przygotowane przez wychowanków placówki.
Jasełka wystawione zostały dwukrotnie. W poniedziałek, 16 grudnia br., ich premierę podziwiali uczniowie i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół z: Bolestraszyc, Huwnik, Leszna, Siedlisk oraz II LO w Przemyślu. Wtorkowy (17 grudnia br.) wieczór zgromadził całą społeczność ośrodka i zaproszonych gości[paywall]. Wspólnie przeżywali tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa. Śpiewali i migali kolędy, zasiadając potem do „wigilijnej” kolacji. W uroczystości uczestniczyli m.in. metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal, metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki czy wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch. Obecnie byli także przyjaciele ośrodka, którzy wspierają go w różnorodnych działaniach.
Przedstawienie w wykonaniu niesłyszących aktorów dostarczyło zebranym ogromu wzruszeń. Uśmiech przeplatał się ze łzami wzruszenia i chwilami zadumy. Bo to nie są zwykłe jasełka. Wychowankowie SOSW nr 2 muszą w przygotowania włożyć dwa razy więcej wysiłku niż młodzież słysząca. I robią to ze znakomitym efektem. – Widzowie podziwiali teatr słowa i pantomimy, usłyszeli piękne melodie i zobaczyli treść kolęd przekazaną za pomocą języka migowego. Nie zabrakło sceny zwiastowania, górali wędrujących do Betlejem, królów składających pokłon, tańczących aniołów i przywołujących uśmiech zwierząt, odgrywanych przez najmłodszych wychowanków – powiedział dyrektor SOSW nr 2 Zbigniew Berestecki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze