Reklama

Wyjątkowe, migane jasełka w SOSW nr 2

Już po raz kolejny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Przemyślu (dla niesłyszących i słabosłyszących) odbyły się świąteczne spotkania wychowanków, rodziców, pracowników i przyjaciół ośrodka. Punktem kulminacyjnym były wzruszające jasełka przygotowane przez wychowanków placówki.

Jasełka wystawione zostały dwukrotnie. W poniedziałek, 16 grudnia br., ich premierę podziwiali uczniowie i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół z: Bolestraszyc, Huwnik, Leszna, Siedlisk oraz II LO w Przemyślu. Wtorkowy (17 grudnia br.) wieczór zgromadził całą społeczność ośrodka i zaproszonych gości[paywall]. Wspólnie przeżywali tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa. Śpiewali i migali kolędy, zasiadając potem do „wigilijnej” kolacji. W uroczystości uczestniczyli m.in. metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal, metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki czy wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch. Obecnie byli także przyjaciele ośrodka, którzy wspierają go w różnorodnych działaniach.

Przedstawienie w wykonaniu niesłyszących aktorów dostarczyło zebranym ogromu wzruszeń. Uśmiech przeplatał się ze łzami wzruszenia i chwilami zadumy. Bo to nie są zwykłe jasełka. Wychowankowie SOSW nr 2 muszą w przygotowania włożyć dwa razy więcej wysiłku niż młodzież słysząca. I robią to ze znakomitym efektem. – Widzowie podziwiali teatr słowa i pantomimy, usłyszeli piękne melodie i zobaczyli treść kolęd przekazaną za pomocą języka migowego. Nie zabrakło sceny zwiastowania, górali wędrujących do Betlejem, królów składających pokłon, tańczących aniołów i  przywołujących uśmiech zwierząt, odgrywanych przez najmłodszych wychowanków – powiedział dyrektor SOSW nr 2 Zbigniew Berestecki.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama