Walawa w gminie Orły w wyjątkowy sposób uczciła 44. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyłę na papieża.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, którą sprawował ks. Zbigniew Jakieła.
Podniosłego charakteru dodała eucharystii oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Walawa oraz obecność pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Walawie. Dom Ludowy był kolejnym etapem uroczystości.
Rolę gospodarzy pełnili[paywall] sołtys Walawy Tadeusz Krupa i dyrektor miejscowej szkoły Agata Wydrzyńska-Lach. W programie artystycznym w wykonaniu uczniów miejscowej podstawówki wybrzmiało historyczne „Habemus papam”.
– Nasi młodzi artyści przywołali wspomnienia z października 1978 roku, kiedy to na moment cały świat wstrzymał oddech. Wspomnienie tamtych chwil i duchowego dziedzictwa Ojca Świętego wywołało łzy wzruszenia na twarzach naszych gości. Kulminacyjnym punktem obchodów było otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Wycieczka kajakowa księdza Karola Wojtyły Sanem z Przemyśla do Leżajska” przez jej autora, Józefa Rybczyńskiego. Liczne zdjęcia pozwoliły przenieść się myślami do tamtych dni z 1958 roku, gdy Karol Wojtyła, płynąc kajakiem, zatrzymał się na odpoczynek i nocleg właśnie w Walawie – powiedziała dyrektor szkoły A. Wydrzyńska-Lach.
Z okazji obchodów wydane zostały kolekcjonerskie znaczki pocztowe. Pierwszy egzemplarz do gabloty otrzymała miejscowa szkoła podstawowa. Zwiedzanie wystawy i towarzyszące jej dyskusje uprzyjemnił poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Walawianki”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze