Reklama

Wyjątkowy klimat i wyjątkowy gość [ZDJĘCIA]


Na dobry początek świąteczne przedstawienie w wykonaniu aktorów z Krakowa, potem tańce, klimatyczne spotkanie ze św. Mikołajem i twórcze warsztaty. Te wszystkie elementy złożyły się na świąteczną przygodę, do przeżycia której zaproszono dzieci z terenu gminy Orły.


Miejscem spotkania z Mikołajem była Szkoła Podstawowa w Orłach, a zorganizowane zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Orłach w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wydarzeniu nadano wyjątkowy klimat, dzięki któremu mali odbiorcy mogli poczuć prawdziwą magię świąt. Uczestników spotkania zaproszono na starcie na spektakl „Mikołajkowa niespodzianka” w wykonaniu Teatru Krak-Art z Krakowa. Po nim w tanecznych występach zaprezentowały się przed nimi uczennice Szkoły Podstawowej w Orłach, przygotowane przez Joannę Zawalską. Prawdziwym gwoździem programu było jednak – co oczywiste – spotkanie ze Świętym Mikołajem, któremu towarzyszyły postacie z bajek (te role doskonale odegrali radni gminni). Wyjątkowy gość wywołał sporo radości. Dla każdego miał też przyszykowany drobny upominek. Na koniec zaproszono dzieci na warsztaty artystyczne, na których można było stworzyć ozdobne pierniki, stroiki z szyszek czy bałwanki. Byli i tacy, którzy zdecydowali się zgłębić sztukę makramy i stworzyć aniołki ze sznurka, jak i chętni do wykonania pracy z masy solnej. Efektem tej wspólnej kreatywności był wyjątkowy, długi łańcuch na choinkę – symbolizujący udaną współpracę i świąteczną jedność.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciło wielu gości z wójtem gminy Orły Bogusławem Słabickim na czele. Lokalny[paywall] samorząd reprezentowali też przewodniczący rady gminy Jacek Duda, sekretarz gminy Piotr Baran, a samorząd powiatowy radna powiatu przemyskiego Teresa Hałuszka. Ponadto obecni byli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Orłach Renata Pelc, wicedyrektor Joanna Sikora-Stecura, kierownik miejscowego GOPS Joanna Płonka wraz z pracownikami, przewodniczący GKRPA Zbigniew Bereźnicki, dyrektor Gminnego Żłobka Elżbieta Radochońska-Pelc oraz radni gminni.

Reklama

Do sukcesu imprezy przyczyniły się instytucje, partnerzy i ludzie dobrej woli, którzy wsparli sympatyczną inicjatywę. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Jolanty i Zbigniewa Bereźnickich, którzy zapewnili nieodpłatny transport ozdób świetlnych.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach zadania „Zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi”, a patronat nad nim objął wójt gminy Orły.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/12/2025 07:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama