Grzywną ukarano podróżnego, którzy wiózł gotówkę przez granicę z Ukrainy do Polski.
W niedzielę, 12 sierpnia br., na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu wykryli 106 810 euro, przewożone przez granicę bez dokonania zgłoszenia. Gotówkę ukrytą w bagażu podręcznym wiózł 51-letni obywatel Ukrainy.
– Osoby przekraczające granicę mają obowiązek zgłaszać w formie pisemnej przywóz do kraju oraz wywóz za granicę krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość przekracza łącznie równowartość 10 tysięcy euro – przypominają celnicy. – W stosunku do sprawcy wykroczenia wszczęto postępowanie karne skarbowe. Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia przywozu do kraju środków pieniężnych kosztowało mężczyznę 21 tysięcy złotych, które wpłacił na poczet grożącej kary grzywny. Kierowca jeepa zamierzał prawdopodobnie niezgłoszoną gotówką uregulować płatność za baterie słoneczne – informują.
To już kolejny taki przypadek wykryty od początku sierpnia br. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Ostatnio, 7 sierpnia br., funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli bagażu podróżnego przekraczającego granicę w ruchu pieszym ujawnili niezgłoszone ponad 17 tys. dolarów amerykańskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaraz, chciał przywieźć pieniądze do Polski w Polsce nimi zapłacić i przez Polaków został ukarany??? Naprawdę czegoś nie rozumiem...
Chcial sfinansowac np. kampanie wyborcza PIS, lub organizacje terrorystyczna! Czy teraz rozumiesz dlaczego trzeba zglaszac przywoz gotowki powyzej ustalonego limitu?
Zaraz, chciał przywieźć pieniądze do Polski w Polsce nimi zapłacić i przez Polaków został ukarany??? Naprawdę czegoś nie rozumiem...
Chcial sfinansowac np. kampanie wyborcza PIS, lub organizacje terrorystyczna! Czy teraz rozumiesz dlaczego trzeba zglaszac przywoz gotowki powyzej ustalonego limitu?