4 października w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyło się podsumowanie IX Konkursu Fotograficznego „#czytanieinspiruje”, który trwał od 28 lipca do 19 września br.
Konkurs miał na celu rekomendowanie wartościowej literatury dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu, jak również propagowanie fotografowania jako formy artystycznego wyrazu. Konkurs miał charakter międzypokoleniowy, skierowany był do dzieci od lat 10 oraz młodzieży i dorosłych. Zgłoszono 28 prac fotograficznych, które komisja oceniła w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież oraz dorośli. W kategorii wiekowej dzieci i młodzież pierwszą nagrodę zdobył Roland Polaczek za zestaw trzech zdjęć: „Lektura z wiarą”, „Przodem do Boga” i „Przybliżenie do wiary”. II nagrodę przyznano Julii Wróbel za dwie fotografie: „Nocne czytanie” i „Świat książek”, a III nagroda przypadła Róży Cząstce za zdjęcie „Czytanie z przyjacielem”. W kategorii wiekowej dorośli I nagrodę otrzymała Anna Hankus za fotografie: „Rzymskie wakacje” i „Pokazy kaskaderskie”. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszego rozwijania pasji fotografowania. Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu można oglądać na wystawie w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej.
J.S
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze