Emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom II Igrzysk Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej – „jerzyk 2017”, chwile dumy, radości czy wzruszenia i towarzyszące imprezie ambicje oraz duch walki przekonują, że organizowanie tego typu zmagań ma głęboki sens.
Wydarzenie odbyło się 2 czerwca br. na stadionie Juwenii w Przemyślu. Organizatorami byli: Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Honorowy patronat nad tym szczególnym przedsięwzięciem objęli prezydent Przemyśla Robert Choma i starosta przemyski Jan Pączek. Po uroczystym otwarciu igrzysk, trzyosobowa delegacja koszykarskiej drużyny Hensfort Przemyśl, a zarazem reprezentanci Polski U-16 (Szymon Janczak, Kacper Walciszewski i Paweł Strzępek) dokonała symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego[paywall].
W zawodach rywalizowali uczniowie: Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przemyślu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W trzech kategoriach wiekowych
i pięciu grupach dysfunkcyjnych wystartowało łącznie 84 zawodników. Cała impreza przebiegała w fantastycznej atmosferze i rywalizacji w duchu „fair play”. Wszystkim sportowcom kibicowali zgromadzeni na trybunach wzruszeni rodzice, opiekunowie i koledzy. Na zakończenie igrzysk zawodnicy, którzy w każdej z dyscyplin zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymali z rąk dyrektor ZSzOI Alicji Dobosz oraz prezesa fundacji „jerzyk” Artura Cielińskiego piękne szklane medale, zaprojektowane specjalnie na tę okoliczność. Wszyscy wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami i koszulkami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze