Reklama

Wyniki najmniej ważny. Najważniejsza była idea!

Emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom II Igrzysk Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej – „jerzyk 2017”, chwile dumy, radości czy wzruszenia i towarzyszące imprezie ambicje oraz duch walki przekonują, że organizowanie tego typu zmagań ma głęboki sens.

Wydarzenie odbyło się 2 czerwca br. na stadionie Juwenii w Przemyślu. Organizatorami byli: Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Honorowy patronat nad tym szczególnym przedsięwzięciem objęli prezydent Przemyśla Robert Choma i starosta przemyski Jan Pączek. Po uroczystym otwarciu igrzysk, trzyosobowa delegacja koszykarskiej drużyny Hensfort Przemyśl, a zarazem reprezentanci Polski U-16 (Szymon Janczak, Kacper Walciszewski i Paweł Strzępek) dokonała symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego[paywall].

W duchu fair play

W zawodach rywalizowali uczniowie: Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przemyślu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W trzech kategoriach wiekowych
i pięciu grupach dysfunkcyjnych wystartowało łącznie 84 zawodników. Cała impreza przebiegała w fantastycznej atmosferze i rywalizacji w duchu „fair play”. Wszystkim sportowcom kibicowali zgromadzeni na trybunach wzruszeni rodzice, opiekunowie i koledzy. Na zakończenie igrzysk zawodnicy, którzy w każdej z dyscyplin zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymali z rąk dyrektor ZSzOI Alicji Dobosz oraz prezesa fundacji „jerzyk” Artura Cielińskiego piękne szklane medale, zaprojektowane specjalnie na tę okoliczność. Wszyscy wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami i koszulkami.

– Wszystkim nam udzieliły się emocje. Wzruszenie towarzyszyło zarówno uczestnikom, jak i organizatorom. Fantastyczna postawa zawodników unaocznia wszystkim, że nie ma dzieci niepełnosprawnych. Są jedynie mniej lub bardziej sprawne i że one również zasługują na to, aby móc czynnie uczestniczyć w codziennym życiu i mieć prawo do uśmiechu. Dlatego już teraz mówię wszystkim: do zobaczenia na III Igrzyskach Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej – pięknie podsumował prezes fundacji „jerzyk” A. Cieliński.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama