Reklama

Wyniki poznają w połowie czerwca

16/04/2019 12:03

Pomimo strajku nauczycieli gimnazjaliści w regionie bez przeszkód napisali egzamin. To ostatni rocznik, który do niego przystąpił. W całym kraju testy rozwiązywało ponad 350 tysięcy uczniów.

10 bm. uczniowie podeszli do egzaminu z części[paywall] humanistycznej: z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie zaś z języka polskiego. Dzień później zmagali się z zadaniami z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Wreszcie w środę przyszedł czas na język nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z jednego z następujących języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego.

Uczeń mógł wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym miał obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym był obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogli do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli chcieli sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych. Egzamin miał formę pisemną.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego zwanego również małą maturą jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż egzaminu nie można nie zdać. W praktyce wystarczy jedynie przyjść do szkoły, odpowiednio zakodować swój numer na arkuszu. Zdaje się mając nawet mając 0 punktów. Punktacja jest jednak brana pod uwagę przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Wyniki egzaminu znane będą w połowie czerwca br.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama