Rozpoczęta wiosną tego roku przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 z Oleszyc do Lipiny doczekała się finału. 17 grudnia uroczyście przecięto wstęgę na świeżo oddanym po remoncie sześciokilometrowym odcinku.
Inwestycja zamknęła się w kwocie blisko 24 mln zł, przy czym aż 19,6 mln zł stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.
Dzięki przeprowadzonym pracom jezdnia została poszerzona i zyskała 2 pasy ruchu. Ponadto wzmocniono jej konstrukcję i rozbudowano skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Pojawiły się też zupełnie nowe[paywall] skrzyżowania, zatoki autobusowe i pobocza (jeśli chodzi o te ostatnie, przebudowano także te istniejące), jak również chodniki oraz zjazdy.
Przebudowa objęła także system odwodnienia drogi oraz przydrogowe przepusty i urządzenia infrastruktury technicznej.
– To moment bardzo wyczekiwany. To kolejna droga na terenie powiatu lubaczowskiego, która została wyremontowana, a która pozwala szybciej, wygodniej, bardziej komfortowo dotrzeć do Jarosławia, a stamtąd dalej autostradą – mówiła na uroczystości otwarcia ukończonej inwestycji członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk.
Podkreślała jednocześnie, że tego rodzaju działania to szansa na rozwój gospodarczy dla tych terenów.
– Ten odcinek jest bardzo istotny, bo wchodzimy nim w obwodnicę Oleszyc. Jako zarząd województwa chcemy, aby cała droga wojewódzka 865 miała taki właśnie standard – zaznaczyła. Dodała jednocześnie, że jakość dróg powiatu lubaczowskiego systematycznie się poprawia.
– Trwają prace przy obwodnicy Narola, planujemy remont drogi wojewódzkiej w okolicach Narola – wyliczyła.
Oddana inwestycja to na razie pierwszy etap przebudowy całego odcinka pomiędzy Zapałowem a Oleszycami. Nadzór nad nią sprawował Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą prac było konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. oraz PBI WMB Sp. z o.o.
Starosta lubaczowski Zenon Swatek przy okazji oficjalnego otwarcia wyremontowanego odcinka drogi wyraził wdzięczność za kroki podjęte celem poprawy standardu życia mieszkańców.
– Przez lata powiat lubaczowski był wykluczony komunikacyjnie. Teraz wybudowane zostały bardzo ważne obwodnice, które poprawiły standard życia mieszkańców Oleszyc, Cieszanowa, Lubaczowa. Trwa budowa obwodnicy Narola. Ten pierwszy etap przebudowy drogi 865 zwiastuje, że w niedalekiej przyszłości będzie dużo lepsze połączenie z Jarosławiem – mówił.

fot.Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
– Przez lata powiat lubaczowski był wykluczony komunikacyjnie. Teraz wybudowane zostały bardzo ważne obwodnice, które poprawiły standard życia mieszkańców Oleszyc, Cieszanowa, Lubaczowa. Trwa budowa obwodnicy Narola. Ten pierwszy etap przebudowy drogi 865 zwiastuje, że w niedalekiej przyszłości będzie dużo lepsze połączenie z Jarosławiem – mówił starosta lubaczowski Zenon Swatek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze