Reklama

Wystąpili „Młodzi Duchem”

07/06/2022 14:14

26 maja, w parku przy ulicy Baśki Puzon w Jarosławiu, na małej scenie sąsiadującej z terenem szkoły muzycznej wystąpił, działający przy miejscowym Centrum Kultury i Promocji, kabaret seniorów „Młodzi Duchem”. Zebranych uraczyli montażem słowno-muzycznym o wyjątkowej tematyce.

Od paru tygodni każdy czwartek w tzw. małym parku w Jarosławiu odbywają się cykliczne spotkania kulturalne „Muzyczne Czwartki”. Tym razem zaplanowano występ lokalnego kabaretu seniora[paywall] Były popisy solowe i zespołowe. Wiersze i anegdoty. Było przezabawnie, ale momentami także wzruszająco.

Motywem przewodnim spotkania było wyjątkowe święto – Dzień Matki. „Młodzi duchem” to formacja działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, która funkcjonuje w mieście od kilkunastu lat.

Zdolni seniorzy uświetniają swoją obecnością wiele miejskich uroczystości, przygotowując programy artystyczne, które bawią nie tylko ich rówieśników, chociaż to właśnie przede wszystkim ta widownia zebrała się przed parkową sceną. – W kabarecie występuje moja znajoma – mówi jedna z seniorek, która specjalnie przybyła na koncert.

Reklama

Wydarzeniem zainteresowało się wiele przypadkowych przechodniów, ponieważ aleje parku przy Baśki Puzon to dość popularna trasa, a dobre nagłośnienie i spora widownia zwracały uwagę jarosławian. Podobnie jak salwy śmiechu i braw, którymi oglądający nagradzali występujących.

– Mieszkam po sąsiedzku, na rogu Chopina i Kraszewskiego – mówi jedna kobiet na widowni. – I tak przy otwartych oknach w mieszkaniu słyszę prawie wszystko, więc zdecydowałam się przyjść. Ja nie mam balkonu, więc jak jest ładna pogoda, często tutaj bywam – dodaje.

Reklama

Niestety, jak mówi przysłowie, „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”. Tak było i w przypadku występu kabaretu. W drugiej części parku siedziała grupa młodszych mężczyzn, którzy chcieli wręcz zagłuszyć przezabawnych seniorów. – Nam zwracają uwagę, kiedy puszczamy muzykę z głośnika, a oni mogą – skomentowali przekornie.

Spotkanie miało być kolejnym dowodem na to, że miasto próbuje zapewnić swoim mieszkańcom ciekawe atrakcje, korzystając przy tym z miejskiej infrastruktury, a przede wszystkim pięknej pogody. Za tydzień CKiP zaprasza na kolejne muzyczną atrakcję.

 
MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości