Reklama

Wystawa o arcybiskupie Tokarczuku w Hamburgu

7 lutego br. w siedzibie Polskiej Misji Katolickiej przy kościele św. Józefa w Hamburgu odbędzie się uroczyste otwarcie niemiecko- i francuskojęzycznej wersji wystawy „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Kościół, władza, opór społeczny”.

Wystawę przygotował rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Otwarciu towarzyszyć będzie prelekcja dra Mariusza Krzysztofińskiego i prezentacja książki Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z arcybiskupem Ignacym Tokarczukiem.

Na wystawie zgromadzono[paywall] dokumenty i fotografie obrazujące drogę życiową ks. Ignacego Tokarczuka – od domu rodzinnego, poprzez studia teologiczne we Lwowie, przyjęcie święceń kapłańskich, pracę duszpasterską na terenie przedwojennego województwa lwowskiego, Śląska i Warmii, następnie pracę naukową, aż po służbę Kościołowi i Narodowi jako ordynariusz diecezji przemyskiej.

– Szereg fotografii przedstawia kościoły i tymczasowe kaplice zbudowane bez zgody władz, dla których nieudzielanie zezwoleń na budowę obiektów sakralnych było formą walki z religią i Kościołem. Konsekwencje grożące za łamanie tych zakazów ukazuje wyrok wydany na jednego z księży, który zbudował kościół bez wymaganej zgody – powiedział rzecznik rzeszowskiego oddziału IPN Bogusław Kleszczyński.
Wystawa będzie prezentowana do końca lutego br.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama