Dwie podobne interwencje dotyczące seniorów miały miejsce we wtorek, 28 marca, w Tarnobrzegu.
W pierwszym przypadku chodziło o 85-letnią kobietę, mieszkankę osiedla Przywiśle, która wyszła na spacer i zupełnie straciła orientację. O fakcie, że znajduje się na wiadukcie i najprawdopodobniej potrzebuje pomocy, policjantów powiadomiono po południu. Kobietę udało się namierzyć i po ustaleniu jej miejsca zamieszkania przewieźć do domu, gdzie pozostała pod opieką bliskich.
Drugi przypadek, tym razem z udziałem starszego mężczyzny, miał miejsce wieczorem. Już po g. policjantów powiadomiono, że w rejonie ulicy Wyspiańskiego krąży mężczyzna w podeszłym wieku, który nie wie, jak się nazywa i nie może znaleźć drogi powrotnej do domu, bo nie pamięta adresu zamieszkania. Zagubionym staruszkiem okazał się 84-latni mieszkaniec Tarnobrzega. Policjantom udało się ustalić, że mieszka wspólnie z synem i przekazać go pod opiekę najbliższych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze