Reklama

Wzięli sprawy w swoje ręce. Śmieci wylądowały w workach [ZDJĘCIA]

21/03/2019 15:30

Wyzwania internetowe mają różne oblicza, jedne są głupie, inne zabawne, jeszcze inne sprawiają, że człowiekowi włos jeży się na głowie. Na szczęście nie samymi wygłupami internet żyje. Przykładem jest akcja „trashtag”, która polega na znalezieniu zaśmieconego miejsca, zarejestrowaniu procesu uprzątnięcia go, a potem opublikowaniu filmiku w sieci.

W 2015 roku sprzyjającą środowisku inicjatywę podjęło amerykańskie przedsiębiorstwo. Wypromowało w sieci kampanię, której celem było dbanie o środowisko poprzez sprzątanie miejsc zaśmieconych przez człowieka. Akcja odbiła się głośnym echem i na kilka lat znikła z internetowego obiegu. W 2019 żywot przywróciło jej internetowe wyzwanie (tzw. challenge) #trashtag. Polega na znalezieniu zaśmieconego miejsca, zarejestrowaniu procesu uprzątnięcia go, a potem opublikowaniu w internecie filmiku. 

Przemyśl także stał się obiektem akcji za sprawą Przemysława Nogi. W mieście nad Sanem mieszka od niedawna, ze swoją partnerką prowadzi własną działalność, polegającą na organizacji animacji dla dorosłych i dzieci, jest także masażystą i instruktorem hatha jogi. Przemyśl go zauroczył, jednak codzienne spacery nad Sanem sprawiały mu więcej przykrości niż zadowolenia z powodu wielu zaśmieconych miejsc. 

– Zrozumiałem, że małymi krokami można osiągnąć zdecydowanie więcej, niż „na siłę” przekonywać kogoś do tego, że wyrzucanie śmieci jest niewłaściwe. Zrobiłem to dla siebie, z bardzo cichutką nadzieją, że[paywall] ktoś zrobi podobnie – mówi. Następnego dnia zabrał ze sobą reklamówkę i uprzątnął pierwsze lepsze miejsce z butelek. Założył stronę na portalu społecznościowym, gdzie opublikował swój film. 

– W mojej głowie zaświtała nazwa Trash Bag Challange. Podsumowując, małe kroki, mała reklamówka, mało czasu na sprzątanie, które przynosi ogromne korzyści – wyjaśnia. Wszystkich zainteresowanych zaprasza do przyłączenia się do inicjatywy „Wyzwanie sprzątanie, czyli Trash Bag Challange”, którą można z łatwością znaleźć na Facebooku i tam podzielić się swoim wkładem w uzdrawianie środowiska.

Reklama

Posprzątamy wspólnie Przemyśl

Wyzwanie zyskało już aprobatę władz Przemyśla. Na stronie Kukiz’15 udostępniony został materiał Przemysława, zachęcający do udziału w „Trash bag challenge”. Wyzwanie podjęło też Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl i Wolne Miasto Przemyśl.

W piątek, 15 marca, zorganizowana została  akcja „Posprzątamy wspólnie Przemyśl”. Dwudziestka chętnych stawiła się punktualnie o g. 15 na Rynku i z entuzjazmem podjęła wyzwanie. Pogoda wprawdzie  była tego dnia fatalna, ale udało się sprostać założeniu i oczyścić z porzuconych butelek brzeg Sanu. 


JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2019-03-21 15:38:45

    Świetna akcja. Niestety to nadal za mało nagłośnione. Tłumów nie było co widać na zdjęciach. A przykład z dziś. Wychodzę z mieszkania, a na klatce schodowej papierek po batoniku czekoladowym. Bo jakiemuś bachorowi nie chciało się wyrzucić do śmietnika - rzut beretem był - ewentualnie jeśli wchodził do mieszkania to mógł go po prostu wyrzucić w domu.Patologia, buractwo i tylko walić po dupsku pasem.PS. Szkoły nic nie uczą. Tych nauczycieli co chcą strajkować, wyj...ć na zbity pysk.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Roch - niezalogowany 2019-03-21 15:57:22

    Szkoła nie jest od wychowywania. Od wychowania są rodzice. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    iz - niezalogowany 2019-03-21 19:16:17

    @Roch niestety mylisz się. klasy początkowe w podstawówce są od wychowywania także. Dzieciak spędza 1/3 dnia w szkole, więc siłą rzeczy musi też być wychowywany w szkole trochę, a czymże jest wychowywanie jak nie edukacją i wpajaniem wzorców.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama