Reklama

XI Przemyska Dycha za nami!

W niedzielę, 17 września, do Przemyśla zawitało wielu miłośników biegania i zdrowego stylu życia. W XI. już edycji Przemyskiej Dychy, I Marszu Nordic Walking oraz w dziecięcym biegu Mini Dyszka wzięło udział łącznie ponad 600 osób.

W kategorii Open, najszybszy okazał się Patryk Marszałek z Rzeszowa z czasem 00:31:38,81. Tuż za nim (czas 00:32:56,14) uplasował się Sergii Okseniuk z klubu MK Luchesk. Trzecie miejsce zdobył Damian Noga reprezentujący klub KP PSP Staszów (czas 00:32:59,66).

Najszybszą kobietą okazała się Katarzyna Albrycht, która ukończyła bieg z czasem 00:38:38,43. Druga w kolejności była Oksana Okseniuk z klubu MC Luchesk (czas 00:38:46,99), a trzecia Marta Prajzner (czas 00:39:12,93).

Najszybszymi mieszkańcami Przemyśla i powiatu przemyskiego okazali się: Adrian Pempuś (00:36:33,53), Mateusz Błaż (00:36:57,50), Jakub Masłowski (00:37:05,07), Agnieszka Gaweł-Myczko (00:43:00,98), Eliza Jusyp (00:43:37,33) oraz Klaudia Jodłowska (00:46:41,06).

Reklama

Organizatorzy podsumowali również bieg pod względem kategorii wiekowej. W najmłodszej grupie kobiet (K-20) tryumfowała Kamila Kobos-Jajko (00:46:16,22), a w kolejnej (K-30) Monika Fudanicz (00:41:12,51). Najszybsza w kategorii K-40 okazała się wyżej wymieniona Agnieszka Gaweł-Myczko, natomiast w grupie K-50 Natalia Yakymovych (00:46:47,63). Przedostatnia kategoria wiekowa (K-60) należała do Ewy Ryzner (00:53:13,76), a w ostatniej klasyfikowanej (K-70) tryumfowała Renata Grabska (00:58:06,22).

Jeśli chodzi o mężczyzn, laur pierwszeństwa powędrował do: Lucjana Reca (M-20, czas 00:35:18,45), Łukasza Jaumienia (M-30, czas 00:34:40,56), Macieja Kipera (M-40, czas 00:35:30,41), Andrzeja Penara (M-50, czas 00:38:51,04), Stefana Moskowicza (M-60, czas 00:45:14,86) oraz Tadeusza Dziekońskiego (M-70, czas 00:47:33,28).

Reklama

W kategorii osób niepełnosprawnych (wózki aktywne z napędem bezpośrednim), pierwsze miejsce zajął Andrzej Paduch (00:27:31,71), drugie Paweł Jamrozik (00:30:25,11), a trzecie Jakub Ostasz (00:30:30,03).

Nie zabrakło też kwalifikacji dziecięcych wózków biegowych. W kategorii kobiet wystartowały dwie panie – Anna Łapińska z klubu Jumping Stars Team oraz Agnieszka Pękosz z klubu PKB, które ukończyły bieg z czasem koljeno 00:56:12,72 i 01:00:18,72. Najszybszym mężczyzną z dziecięcym wózkiem biegowym okazał się Tomasz Tryniecki z czasem 00:48:42,87.

Reklama

Na Puchar Komendanta PSP zasłużyły panie: Martyna Zielińska z KM PSP Zielona Góra (00:45:31,59), Joanna Cichoń z KP PSP Tarnowskie Góry (00:45:34,39), Klaudia Jodłowska z SG SP (00:46:54,71) oraz panowie: zdobywca III miejsca Przemyskiej Dychy Damian Noga z KP PSP Staszów, Zbigniew Kujawa z KP PSP Nakło nad Notecią (00:35:04,12) oraz Marcin Kurkiewicz (00:35:11,43).

Nie tylko strażacy prowadzili wewnętrzną rywalizację. Jeśli chodzi o kategorię członków IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji), wśród pań tryumfowały kolejno: Agnieszka Gaweł-Myczko (00:43:00,98), Aneta Kleingartner (00:54:28,60) oraz Lucyna Baran-Hałasa (00:56:53,00), a wśród panów: Mateusz Banaś (00:38:33,53), Radosław Dziubiński (00:39:48,60) oraz Ireneusz Mlaś (00:41:26,52).

Reklama

Najszybszą pracowniczką PGNiG Grupy Orlen okazała się Dorota Indyk (01:14:54,71), a pracownikiem Krzysztof Panek (00:47:38,88).

W kategorii dawców krwi PCK ponownie na pierwszej pozycji znalazła się Agnieszka Gaweł-Myczko, a wśród mężczyzn – również ponownie – Zbigniew Kujawa.

Nie sposób nie wspomnieć również o kategorii Nordic Walking. W niej najlepiej poszło Wiesławie Kubiszyn z klubu Spring Horyniec Zdrój (00:39:46,17) oraz Piotrowi Gudz-Kicińskiemu z Przemyskiego Klubu Biegacza (00:36:43,65).

Mini Dyszka była z kolei świetnym sprawdzeniem się najmłodszych miłośników biegania. Najszybsi wśród chłopców byli: Wojtek Fugowski (00:00:58,46), Franek Bobko (00;01:03,19) oraz Hubert Harłacz (00:01:08,44). Wśród dziewczynek tryumfowały: Ola Skrzypek (00:01:08,16), Karolinka Chuchła (00:01:09,73) i Agatka Bieliszak (00:01:15,36). Wszystkim uczestnikom biegów serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama