Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileusz stanie się już w niedzielę, 8 grudnia okazją do wspominania tego, co działo się przez ostatnie trzy dekady, ale i snucia planów na przyszłość.
Obchody rozpocznie msza św. w Archikatedrze o g. 8.30. O g. 10, w Hotelu Accademia rozpocznie się spotkanie z okazji Jubileuszu. Historię ZPZP przedstawi Jerzy Krużel, a prelekcję pt.: „Wędrówki pasiek a choroby pszczół” wygłosi lekarz weterynarii Stefan Bodnar.
Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej w Przemyślu został założony 19 października 1994 r. i stanowiło go prawie 30 tzw. członków założycieli.
Do jego zadań należy m.in: działalność w zakresie zaopatrzenia w sprzęt pszczelarski i leki, organizowanie giełdy sprzedaży miodu i innych produktów pszczelich, organizowanie zakupu paszy dla pszczół i jej rozprowadzanie wśród pszczelarzy, organizowanie i nadzór nad prowadzeniem kursów i szkoleń dla pszczelarzy, unowocześnianie metod gospodarki pasiecznej czy zapobieganie chorobom i ich zwalczanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze