Reklama

"Z Jarosławia do Auschwitz" pod patronatem Prezydenta RP

31/03/2017 15:30

Prezydent RP Andrzej Duda objął patronatem honorowym widowisko plenerowe „Gdy nas zabraknie, to kamienie za nas będą mówić”. Spektakl zostanie wystawiony symbolicznie 2 maja, w Dniu Flagi Państwowej, ale także w rocznicę tragicznych wydarzeń z 1940 r., które rozegrały się w jarosławskiej „budowlance”.

Uczniowie jarosławskiej Szkoły Budowlanej byli pierwszymi więźniami niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz. To dla uczczenia ich pamięci zostanie zorganizowane widowisko.

Pomysłodawcami są Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, który od wielu lat pielęgnuje pamięć tamtych czasów i bohaterów oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”, które zrealizuje spektakl. Organizatorami są także powiat jarosławski oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Reklama

Widowisko będzie zrealizowane w konwencji „światło-dźwięk” z wykorzystaniem m.in. chóru, orkiestry, scenografii nawiązującej do tamtego okresu, gry rekonstruktorów i uczniów szkoły, wcielających się w role swoich rówieśników sprzed lat. Zostaną w nim wykorzystane także fragmenty filmu „Z Jarosławia do Auschwitz” o pierwszym transporcie do KL Auschwitz, już zrealizowanego przez TVP 3 Rzeszów.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-03-31 20:52:00

    DługoPIS prezesa jest tu jak najbardziej wskazanym patronem.Do niczego innego nie można go użyć :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama