Sporo pracy mieli w miniony weekend przemyscy policjanci. Ich działania doprowadziły m.in. do wyeliminowania z ruchu drogowego pięciu kierujących, którzy jechali zdecydowanie zbyt szybko.
Czterech z nich zostało zatrzymanych na ulicach Przemyśla. Kolejno na ul. Krakowskiej, Alei Żołnierzy Wyklętych (2 kierowców) i Alei Wolności. Piąty kierowca na długo zapamięta Śliwnicę.
Pierwszy – motocyklista – po ul. Krakowskiej pędził swoim jednośladem przekraczając prędkość o 80 km/h. Nie reagując na polecenia zatrzymania się, zaczął uciekać, lecz przeszkodziły mu warunki atmosferyczne i zatrzymał go upadek. Badanie wykazało, że 32-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Za przekroczenie prędkości i spowodowanie kolizji otrzymał mandaty w wysokości 5000 złotych, a za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Następny był 36-latek, który peugeotem przekroczył prędkość o 54 km/h. Zapłaci 1500 zł. 41-letnia kobieta, która jechała 111 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h zapłaci o 500 zł więcej. Tyle samo ubędzie z portfela 19-latka przekraczającego prędkość o 67 km/h. Ostatni nieszczęśnik, który również słono zapłaci i też pożegna się z prawem jazdy na trzy miesiące, będzie uboższy o 1500 zł. Być może to przypomni mu, że przy obowiązującej prędkości 50 km/h, jazda ze 107 km/h na liczniku nie popłaca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze