Reklama

Z profilaktyką wyszli poza mury szpitala. Piknik Rodzinny „Wygraj Zdrowie” na Monte Cassino [ZDJĘCIA]

1. edycja Pikniku Rodzinnego „Wygraj Zdrowie” zapisała się na kartach szpitalnego kalendarza jako udana. 18 czerwca nawet słońce było po ich stronie, wychyliło zza chmur po deszczowym tygodniu. Mimo chwilowej ulewy frekwencja dopisała, a mali i duzi radośnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach.

autorka: Aleksandra Nowotyńska

Podczas gdy część gości ruszyła na spacer zakątkami Podwinia i Winnej Góry z przewodnikiem Piotrem Michalskim, reszta gromadziła się na placu przy kościele św. Józefa Sebastiana Biskupa. W programie było w czym wybierać.

Dzieciakom szybko zapełniły się grafiki. Z wymalowanymi buźkami dawały upust energii podczas szaleństw na dmuchańcach, przeciągania liny i innych dynamicznych zabaw i gier z animatorką. Oddech łapały w kąciku plastycznym. Zaglądały do wnętrza karetki, radiowozu i dosiadały policyjnych motocykli.

Jak udzielić pierwszej pomocy? – dopytywały ratownika medycznego ze szpitala. Jak zadbać o bezpieczeństwo na wakacjach? – wyjaśniały im funkcjonariuszki z przemyskiej komendy.

Reklama

 

Profilaktyka dla zdrowia

Rodzice i opiekunowie wspierali pociechy w zmaganiach, ale mieli też sferę skierowaną głównie do nich.

Podczas pikniku każdy chętny – a tych nie brakowało – mógł sprawdzić poziom glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, kwasu moczowego, zbadać słuch i porozmawiać z neurologiem.

– Organizując piknik, postawiliśmy sobie kilka celów. Chcieliśmy promować aktywność fizyczną, która jest bardzo istotnym elementem troski o zdrowie i ogólną kondycję. Z tego względu przygotowaliśmy liczne[paywall] zabawy ruchowe, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Z kolei dorośli mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, bez konieczności wcześniejszych zapisów. Nie bez znaczenia jest też integracja lokalnego środowiska i współpraca szpitala z zarządami osiedli oraz czynne zaangażowanie mieszkańców w przeprowadzenie tego wydarzenia – podkreśla rzecznik szpitala Paweł Bugira.
 

Reklama

Oprócz Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu piknik organizowali: zarządy osiedli „Winna Góra” i „Krakowskie” oraz parafia pw. św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama