Reklama

Z przewodnikiem zwiedzisz dawny szpital garnizonowy

Ciekawą atrakcję z okazji przypadającego w czwartek, 21 lutego, Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego szykuje przemyski oddział PTTK. W tym roku przemyślanie będą mieli okazję zwiedzić dawny szpital garnizonowy przy ul. Słowackiego.

Wydarzenie pod hasłem „Oni tu byli” rozpocznie się o 17. 00. O tej godzinie należy się stawić przed kaplicą szpitalną przy ul. J. Słowackiego 83. Chętni do poznania ciekawej historii przemyskiego szpitala wojskowego najpierw zaproszeni zostaną na wykład Tomka Idzikowskiego zatytułowany „Przemyskie lazarety”. Po nim, o g. 18, przewodnicy zaproszą zgromadzonych w podróż do przeszłości, prezentując szpitalne obiekty. Dodatkową atrakcją zwiedzania będzie wizyta w mieszczącym się na terenie dawnej lecznicy Muzeum Ratownictwa w Krakowie Oddział w Przemyślu. Jednym z punktów programu będzie też lekcja historii pod hasłem „Przemyskie Orlęta”. Wydarzenie, którego organizatorem jest Koło Przewodników Turystycznych PTTK działające w przemyskim oddziale tej organizacji, objęli patronatem prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i starosta Jan Pączek. Imprezę wspierają ponadto Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i Muzeum Ratownictwa w Krakowie Oddział w Przemyślu. Wstęp jest bezpłatny.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-02-07 13:22:41

    Dlaczego nie zaproszono tych co ten dobrze prosperujący szpital zniszczyli.Pan Marszałek Podkarpacia Podkarpacia chętnie uczestniczy w tego typu imprezach.A w towarzystwie niektórych naszych byłych radnych było by naprawdę "miło"Można też przy bramie tegoż szpitala odsłonić tablicę imienną poświęconą grabarzom tego szpitala.Można też w  mieście i powiecie utworzyć nowy szlak turystyczny i nazwać go  "szlakiem zniszczeń dokonanym przez PiS".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    byle do końca kadencji - niezalogowany 2019-02-07 13:34:08

    Szpital podlegał pod MON i żaden lokalny polityk nie brał w tym udziału. Dodatkowo decyzja o likwidacji podjęta była w Warszawie pod koniec poprzedniej kadencji.  Zamiast powtarzać hasła za babkami z rynku to poczytaj troszkę Tadziu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    uzi - niezalogowany 2019-02-07 15:43:26

    A trasa powinna miec swoja nazwe"Maćka Lewiockiego"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama