Ciekawą atrakcję z okazji przypadającego w czwartek, 21 lutego, Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego szykuje przemyski oddział PTTK. W tym roku przemyślanie będą mieli okazję zwiedzić dawny szpital garnizonowy przy ul. Słowackiego.
Wydarzenie pod hasłem „Oni tu byli” rozpocznie się o 17. 00. O tej godzinie należy się stawić przed kaplicą szpitalną przy ul. J. Słowackiego 83. Chętni do poznania ciekawej historii przemyskiego szpitala wojskowego najpierw zaproszeni zostaną na wykład Tomka Idzikowskiego zatytułowany „Przemyskie lazarety”. Po nim, o g. 18, przewodnicy zaproszą zgromadzonych w podróż do przeszłości, prezentując szpitalne obiekty. Dodatkową atrakcją zwiedzania będzie wizyta w mieszczącym się na terenie dawnej lecznicy Muzeum Ratownictwa w Krakowie Oddział w Przemyślu. Jednym z punktów programu będzie też lekcja historii pod hasłem „Przemyskie Orlęta”. Wydarzenie, którego organizatorem jest Koło Przewodników Turystycznych PTTK działające w przemyskim oddziale tej organizacji, objęli patronatem prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i starosta Jan Pączek. Imprezę wspierają ponadto Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i Muzeum Ratownictwa w Krakowie Oddział w Przemyślu. Wstęp jest bezpłatny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego nie zaproszono tych co ten dobrze prosperujący szpital zniszczyli.Pan Marszałek Podkarpacia Podkarpacia chętnie uczestniczy w tego typu imprezach.A w towarzystwie niektórych naszych byłych radnych było by naprawdę "miło"Można też przy bramie tegoż szpitala odsłonić tablicę imienną poświęconą grabarzom tego szpitala.Można też w mieście i powiecie utworzyć nowy szlak turystyczny i nazwać go "szlakiem zniszczeń dokonanym przez PiS".
Szpital podlegał pod MON i żaden lokalny polityk nie brał w tym udziału. Dodatkowo decyzja o likwidacji podjęta była w Warszawie pod koniec poprzedniej kadencji. Zamiast powtarzać hasła za babkami z rynku to poczytaj troszkę Tadziu.
A trasa powinna miec swoja nazwe"Maćka Lewiockiego"
Szpital na Słowackiego bardzo dobrze prosperujący i nie zadłużony zniszczył Pan Marszałek Podkarpacia oraz sprzedajni radni naszego miasta.Szpitala nie ma i problemu nie ma.Tak nasze problemy rozwiązują wybrańcy z PiS zakamuflowani w naszym mieście.
To nawet trudno jajami nazwać.Zniszczono taki dobry szpital, płakać się chce. A teraz wycieczki z grupami rekonstrukcyjnymi będą urządzać. niech was piekło pochłonie , wszystkich którzy przyczynili się do zniszczenia szpitala.
do byle do końca kadencji -- pierwszym grabarzem i wyprowadzaniem wojska z Przemyśla był J.Onyszkiewicz minister MON mimo iż w Przemyślu się wychował i z tego regionu dostał sejmowe KORYTO . Radni przemyscy oponowali i byli przeciw jednak nic nie pomogło. Jak zlikwidowali już wojsko to i MON otrzepał rączki od utrzymywania szpitala wojskowego w Przemyślu
"Szlak hien miasta Przemyśla" ten szlak to bardzo dobry pomysł.Mieszkańcom a szczególnie młodzieży należy pokazywać "dokonania" osobników z naszego najbliższego otoczenia czyli naszej małej ojczyzny tych co doprowadzają do degradacji naszego środowiska w którym żyjemy.Pokazywać tak zwyczajnie,ze to istnieje,że żyją wśród nas ci co do tego doprowadzili z imienia,nazwiska i co za to dostali.Ku przestrodze następnych pokoleń,ze się nie s.. w gniazdo w którym się żyje. Taka wycieczka z dobrym przewodnikiem to potężna edukacja z życia.Z życia godnego i niegodnego
@Tadeusz, pisz całą prawdę a nie wybiórczo. Likwidacja szpitala wojskowego to jeden temat ; zaczęło się od oskarżeń wobec komendanta płk Chojnackiego który ten szpital postawił na nogi.Likwidacja szpitala miejskiego to drugi temat; tu na pierwszym miejscu powinieneś wymienić p. Chomę, dyrektora tegoż szpitala p. Lewickiego-wówczas członka PO, radnych PO będących w koalicji z p.Chomą,Dla przypomnienia :https://nowiny24.pl/co-dalej-z-wojskowym-szpitalem-w-przemyslu/ar/6128371Ostatni gwóźdź do trumny p. Choma wbił razem z radnymi PiS-u będącymi z nim w koalicji , p.Ortyl zakończył formalności.Może ktoś wie, czy jest ktokolwiek z kim p. Choma nie był w koalicji?
To jakiś żart , kolejny z ludzi , przemyślan. Najpierw dopuścili do zniszczenia dobrego w/g opinii pacjentów szpitala wojskowego a teraz wycieczki po jego ruinach. Idąc czasem ul. Słowackiego na sam widok tego okropnego zabytkowego muru szpitalnego robi się człowiekowi niedobrze , patrzę na ruiny mojej jednostki wojskowej zwanej kolejówką ( przed II wojna stacjonował 5 Pułk Strzelców Podhalańskich), myślę kurwa, co za gospodarz miasta obecnie zadupia do tego doprowadził że nic , nic dosłownie nie robili żeby ocalić zabytkowe budynki szpitalne i jednostki wojskowej od zagłady , nic nie robili żeby otrzymać pieniądze na ratowanie zabytkowych budowli z końca 19 wieku , a teraz wycieczki po ruinach , jak Warszawa po II wojnie światowej. Skandal naprawdę skandal . A młody panie Bakun i stary Pączek weźcie się za solidną robotę by ratować to przemyskie zadupie zamiast improwizować , picować , nabierać ludzi na działania pozorne podobnie jak poprzednik Bakuna na stolicy Wolnego, Królewskiego i czort wie jeszcze jakiego M. Przemyśla który w nagrodę podobno ma się obecnie bardzo dobrze w Rzeszowie. A pozorowanie działań i tak wyjdzie , prędzej czy później i nie będzie już czego ratować.
To nawet trudno jajami nazwać.Zniszczono taki dobry szpital, płakać się chce. A teraz wycieczki z grupami rekonstrukcyjnymi będą urządzać. niech was piekło pochłonie , wszystkich którzy przyczynili się do zniszczenia szpitala.
Jak miasto którego nic nie stać i tonie w długach może utrzymywać szpital wcześniej finansowany z kasy mon???Jest to nie do wykonania.
Dlaczego nie zaproszono tych co ten dobrze prosperujący szpital zniszczyli.Pan Marszałek Podkarpacia Podkarpacia chętnie uczestniczy w tego typu imprezach.A w towarzystwie niektórych naszych byłych radnych było by naprawdę "miło"Można też przy bramie tegoż szpitala odsłonić tablicę imienną poświęconą grabarzom tego szpitala.Można też w mieście i powiecie utworzyć nowy szlak turystyczny i nazwać go "szlakiem zniszczeń dokonanym przez PiS".
Szpital podlegał pod MON i żaden lokalny polityk nie brał w tym udziału. Dodatkowo decyzja o likwidacji podjęta była w Warszawie pod koniec poprzedniej kadencji. Zamiast powtarzać hasła za babkami z rynku to poczytaj troszkę Tadziu.
A trasa powinna miec swoja nazwe"Maćka Lewiockiego"