Reklama

Z Silvaną Peres do Lizbony

Wyjątkowa muzyczna sjesta na początku jesieni szykuje się w czwartek, 7 października na Zamku Kazimierzowskim. O g. 19 w wyjątkową podróż do Lizbony zabierze słuchaczy Sivana Peres – mistrzyni fado, gatunku zwanego też portugalskim bluesem. Koncert odbędzie się w ramach projektu „Siesta w drodze”.

Na koncert zaprasza Marcin Kydryński, który w swojej cotygodniowej audycji „Pora Siesty” na antenie Radia Nowy Świat promuje nietuzinkowych artystów.

Projekt zabrzmiał na przeszło 150 koncertach dla ponad 100 tysięcy odbiorców, m.in. w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Szczecinie, Trójmieście, Poznaniu, Lublinie, Rybniku czy Sanoku. Teraz dotarł do Przemyśla.

Bohaterką[paywall] przemyskiego wieczoru z cyklu „Siesta w drodze” będzie młoda lizbońska artystka Silvana Peres, która zabierze słuchaczy w świat dźwięków fado, ale nie tylko.


W gatunku tym, który cechują magiczne, głębokie i melancholijne brzmienia, przypominające nieco bluesa, artystka doskonali się od dawna. Udowadnia również, że nurt fado może być też muzyką szczęśliwą.

Natomiast z samą muzyką zaprzyjaźniona jest od dziecka. Jako ciekawostkę warto dodać, że jako dziewięciolatka zdobyła tytuł mistrzyni tańca latynoamerykańskiego.

Utwór Silvany Peres zatytułowany „Saudades do Brasil em Portugal” znajdzie się na kolejnej, 17. już płycie z kultowej serii „Siesta”, której twórcą jest Marcin Kydryński.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama