Reklama

Z Użhorodem mają jeszcze wiele do zrobienia

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarosławiu odbyło się spotkanie władz powiatu z delegacją z partnerskiego Użgorodu na Zakarpaciu (Ukraina), na czele ze starostą Rusłanem Chornakiem.

Gospodarzem spotkania był starosta Stanisław Kłopot, a obecni byli także m.in. poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, wójt gminy Radymno Bogdan Szylar (z którą gminą Użgorod również współpracuje), przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, radny Kamil Dziukiewicz czy naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Elżbieta Pazyniak. Rozmowy dotyczyły obecnej i przyszłej współpracy[paywall].

Przypomnijmy, że oba samorządy realizują dwa wspólne projekty w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Ukraina – Białoruś. – Oba dotyczą tematów związanych z kulturą i dziedzictwem partnerskich regionów. Pierwszy z nich – realizowany wspólnie z Powiatowym Ogniskiem Baletowym, dotyczy wymiany doświadczeń, inspiracji i tradycji związanych z tańcem ludowym Podkarpacia i Zakarpacia. Drugi to z kolei nawiązanie do tematów turystyczno-kulinarnych, czyli prezentacja obydwu regionów pod tym względem i możliwość nawiązywania dalszej współpracy. Oba projekty będą polegały na wymianie, zarówno młodzieży, jak i nauczycieli, regionalistów, przewodników. Planowany termin realizacji to 2021 rok – wyjaśnił rzecznik prasowy jarosławskiego starostwa Konrad Sawiński.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama