Reklama

Z walentykowym sercem dla Mateusza [GALERIA]

19/02/2017 16:58

Mieszkańcy Radymna po raz kolejny udowodnili, że nie są obojętni na dramaty swych ziomków. Razem z artystami występującymi w sali MOK stworzyli wyjątkowy klimat walentynkowego koncertu, który w tym roku odbył się dla walczącego z nowotworem Mateusza Rojka.

Mateusz ma 17 lat. Jest uczniem technikum samochodowego. Gra na gitarze, a jego największą pasją jest koszykówka – jest zawodnikiem jarosławskiego AZS-u. W listopadzie 2016 roku, po wycięciu guza kłębiku lewej ręki, zdiagnozowano u niego mięsaka z przerzutami do węzłów chłonnych. Szansą dla Mateusza jest zastosowanie najnowszych technik leczenia, tzw. hipotermii ogólnoustrojowej. Rodzina znalazła już klinikę we Wrocławiu, która podejmie się leczenia chłopaka, niestety terapia jest kosztowna, a NFZ jej nie refunduje. 

Imprezę można zaliczyć do udanych, publiczność bawiła się w rytm szlagierów, a popisy kabareciarzy wywołały uśmiech nawet na twarzach zatroskanej rodziny Mateusza. Sukcesem zakończyła się również zbiórka[prmium] charytatywna, z pieniędzy liczonych na bieżąco uzbierała się suma 8 tysięcy złotych. Organizatorki liczą, że łączna kwota z kwesty przekroczy 10 tysięcy, a może nawet pieniędzy będzie więcej.

Reklama

To nie koniec pomocy dla Mateusza. Już w najbliższą niedzielę, 19 lutego, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek przed kościołami w Radymnie. Tego samego dnia o 15.30 w jarosławskiej hali MOSiR zostanie rozegrany charytatywny mecz koszykówki, w którego przerwie licytowane będą koszulki. Ponadto, jak zapowiada dyrektor radymniańskiego MOK-u, także zaplanowany na 8 marca koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się na rzecz Mateusza Rojka.    


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama