Reklama

Z wizytą na Wiejskiej

Zwiedzili sejmowy gmach, uczestniczyli w sejmowych obradach i zdobyli nowe, cenne doświadczenia. Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odebrali w stolicy cenną lekcję demokracji.

Wyjazd był nagrodą za udział w styczniowym konkursie wiedzy o Sejmie. Do lubaczowskiej placówki – na zaproszenie posłanki Teresy Pamuły – przybyli wówczas pracownicy Kancelarii Sejmu, którzy przybliżyli uczniom historię polskiego parlamentaryzmu oraz architektury Sejmu oraz jego obecne funkcjonowanie. W dalszej części uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu lubaczowskiego zmierzyli się z serią pytań przygotowanych przez Wszechnicę Sejmową. Trud się opłacił. Całkiem niedawno młodzież ZS w Lubaczowie, razem reprezentacjami innych szkół z powiatu lubaczowskiego, mogła teorię uzupełnić praktyką, osobiście odwiedzając gmach na Wiejskiej i uczestnicząc w posiedzeniu Sejmu. Na wstępie obrad młodzież została też powitana z mównicy sejmowej przez marszałka Włodzimierza Czarzastego, który skierował w stronę delegacji kilka serdecznych słów. Wizytę w stolicy uzupełniła dodatkowa atrakcja w postaci odwiedzin w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie.

Do szkolnej rzeczywistości uczniowie wrócili trochę zmęczeni, za to bogatsi w cenne doświadczenia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/06/2025 13:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości