Zwiedzili sejmowy gmach, uczestniczyli w sejmowych obradach i zdobyli nowe, cenne doświadczenia. Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odebrali w stolicy cenną lekcję demokracji.
Wyjazd był nagrodą za udział w styczniowym konkursie wiedzy o Sejmie. Do lubaczowskiej placówki – na zaproszenie posłanki Teresy Pamuły – przybyli wówczas pracownicy Kancelarii Sejmu, którzy przybliżyli uczniom historię polskiego parlamentaryzmu oraz architektury Sejmu oraz jego obecne funkcjonowanie. W dalszej części uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu lubaczowskiego zmierzyli się z serią pytań przygotowanych przez Wszechnicę Sejmową. Trud się opłacił. Całkiem niedawno młodzież ZS w Lubaczowie, razem reprezentacjami innych szkół z powiatu lubaczowskiego, mogła teorię uzupełnić praktyką, osobiście odwiedzając gmach na Wiejskiej i uczestnicząc w posiedzeniu Sejmu. Na wstępie obrad młodzież została też powitana z mównicy sejmowej przez marszałka Włodzimierza Czarzastego, który skierował w stronę delegacji kilka serdecznych słów. Wizytę w stolicy uzupełniła dodatkowa atrakcja w postaci odwiedzin w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie.
Do szkolnej rzeczywistości uczniowie wrócili trochę zmęczeni, za to bogatsi w cenne doświadczenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze