Pododdział kardiochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu będzie funkcjonować w ramach istniejącego oddziału kardiologii. Powstanie w wyniku przebudowy II piętra szpitalnego na bloku B. Na pododdziale leczonych ma być w sumie 25 pacjentów, w tym 7 stanowisk przeznaczonych będzie do intensywnego nadzoru kardiologicznego.
To wszystko wykona firma Adamietz ze Strzelec Opolskich, która wygrała przetarg. Przystąpiło do niego trzech wykonawców. Szefostwo placówki na Monte Cassino oszacowało koszt inwestycji na 22 mln 704 tys. 721 zł. I w tym limicie zmieściła się właśnie firma Adamietz, która wyceniła ofertę na 21 850 146 zł. Pozostałe dwie oferty były już znacznie droższe. Erbud International z Jasionki zaoferował kwotę 27 mln 744 tys. 86 zł, zaś SB Complex z Rzeszowa – 28 mln 793 tys. 146 zł. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”[paywall]. Według planów ma potrwać 8 miesięcy. Przemyski szpital dysponuje już programem funkcjonalno-użytkowym. Opracowała go krakowska Pracownia Projektowa MaUHaus.
Wykonawca będzie musiał zaprojektować i potem wykonać m.in. kilka 2-, 3-osobowych pokoi z węzłami sanitarnymi i instalacją telewizyjną, izolatkę, pokój pielęgniarski z pomieszczeniem przygotowawczym, pokój badań i zabiegowy, gabinety, pokój socjalny, magazyn i brudownik, ogólnodostępne toalety (w tym dla niepełnosprawnych). Na pododdziale powstanie również blok operacyjny (m.in. sala operacyjna, sala przygotowawcza dla pacjentów oraz dla personelu, sala poznieczuleniowa itd.). Zamówienie obejmuje również częściowe wyposażenie pododdziału w sprzęt medyczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze