W ubiegły poniedziałek, 20 maja, w sali narad starostwa powiatowego odbyła się niezwykła ceremonia. Medalami przyznanymi przez ministra obrony narodowej udekorowano 13 osób z regionu.
Medal „Za zasługi dla obronności” to wyróżnienie, które otrzymać mogą nie tylko wojskowi, ale także i cywile. Tak właśnie było na uroczystości w jarosławskim starostwie, bo odznaczenia odebrali rodzice, których przynajmniej troje dzieci pełniło wzorowo czynną służbę wojskową. Poniedziałkowe spotkanie było okazją nie tylko do przekazania medalu i legitymacji, kwiatów oraz zestawu upominków, ale także złożenia przez władze wojskowe wyrazów wdzięczności i szacunku dla tych[paywall], którzy wychowali swe dzieci do służby krajowi i jego obywatelom. Zgodnie z zasadami przyznawania tego odznaczenia 5 medali było złotych. Te otrzymali państwo Genowefa i Kazimierz Gredesowie z Pruchnika, Maria i Edward Litwinowie z gminy Laszki oraz Elżbieta Mirończuk z gminy Radymno. Medale srebrne przyznano natomiast: Eugenii i Józefowi Chmurom z gminy Laszki, Ryszardzie i Józefowi Brodom, Danucie i Janowi Styrczulom z gminy Radymno, a także niemieszkającym w gminie Pawłosiów Helenie i Feliksowi Daraszom.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Typowa akcja polityczna w tygodniu wyborczym! Nie można było tego zrobić 27 np.? Nie sądzę, że komuś zabrakło wyobraźni, bądź też bezmyślność kimś kierowała - raczej celowe, powtarzam - polityczne działanie. Brrr.
Wszyscy się garną do wojska bo gdzie jest lepsza posadka, tylko co by było gdyby doszło do jakiegoś konfliktu zbrojnego gdzie by było to wojsko pewnie by się schowało ze stachu.
Typowa akcja polityczna w tygodniu wyborczym! Nie można było tego zrobić 27 np.? Nie sądzę, że komuś zabrakło wyobraźni, bądź też bezmyślność kimś kierowała - raczej celowe, powtarzam - polityczne działanie. Brrr.
agitka
Wszyscy się garną do wojska bo gdzie jest lepsza posadka, tylko co by było gdyby doszło do jakiegoś konfliktu zbrojnego gdzie by było to wojsko pewnie by się schowało ze stachu.