Reklama

Zabójstwo w Pawłosiowie. Prokurator żąda 11 lat więzienia

22/02/2017 18:27

Tocząca się przed Sądem Okręgowym w Przemyślu sprawa o zabójstwo 26 -latka, do którego doszło w maju 2015 r. w Pawłosiowie, zbliża się do finału. Wyrok powinien zapaść w ciągu najbliższych dni.

Prokurator żąda dla dzisiaj 19-letniej Anny G., oskarżonej o zadanie śmiertelnego ciosu nożem, 11 lat pozbawienia wolności. Obrona wnosi o uniewinnienie lub[paywall] odstąpienie od wymierzenia kary.

Oskarżona zapewniała w sądzie, że zdarzenie, w wyniku którego śmierć poniósł 26-letni Paweł G., było wypadkiem. Ona tylko się broniła. Mówiła, że jest świadoma tragedii oraz przeprosiła rodzinę zabitego za krzywdę, jaka ją spotkała. Z opinii biegłych wynika, że Anna G. miała znacznie ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia swego postępowania. Była w silnym stresie. Na jej zachowanie miała wpływ także ciąża i brak wsparcia ze strony rodziców. Biegli uznali również, że partner używał wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej.

Reklama

Sąd zastrzegł, że może dojść do zmiany kwalifikacji czynu. Wtedy oskarżonej będzie grozić łagodniejsza kara.

Tragedia, która niedługo znajdzie swój finał w sądzie, wydarzyła się w Pawłosiowie w maju 2015 r.  26-letni Paweł G. wszedł w nocy przez okno do domu, w którym przebywała Anna G. Według prokuratury miał ze sobą nóż kuchenny. W czasie szarpaniny z oskarżoną został ugodzony w klatkę piersiową. Rana była śmiertelna. Dziewczyna trafiła do aresztu tymczasowego. Była w ciąży z 26-latkiem. W więzieniu urodziła syna.   


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama