Reklama

Zadaniem misjonarza jest przynieść Boga i nadzieję [ZDJĘCIA]

W pierwszą niedzielę września w parafii św. Józefa w Przemyślu świętowano jubileusz 25-lecia kapłaństwa misjonarza ks. Mariusza Skowrona, dziękując jednocześnie za jego posługę.

Ks. Mariusz Skowron wychowywał się w Przemyślu. Właśnie tu, w kościele oo. Salezjanów obchodził 4 września 25-lecie swojej pracy kapłańskiej.

– Dziękuję księdzu Zenonowi Latawcowi za to, że to pod jego skrzydłami zdobywałem szlify, był moim ojcem i przyjacielem. Tu było miejsce, gdzie wzrastałem, gdzie stałem się prawdziwym chrześcijaninem. Tutaj, dzięki salezjanom, przeżyłem piękną młodość, która doprowadziła mnie do kapłaństwa – powiedział podczas jubileuszowej mszy świętej.

O swojej pracy misyjnej ks. M. Skowron zwykł mawiać tak:

„Cieszę się, że jestem narzędziem w ręku Boga i daje mi[paywall] odczuć, że Jego zbawienie dokonuje się także przez moje ręce. Cieszę się, gdy widzę owoce pracy, głoszenia Ewangelii. Odbudować życie, przynieść Boga i nadzieję – jest radością misjonarza”.

Salezjanin swoją posługę misyjną rozpoczął w 2008 roku. Wcześniej, przez 10 lat, realizował powołanie w Polsce, a przez kolejne 15 lat na misjach w Zambii, Malawi i Namibii.

Był dyrektorem szkoły i oratoriów, pełnił funkcję administratora, a także koordynował program Adopcji na Odległość. W ostatnich miesiącach sprawował najświętszą ofiarę właśnie w parafii św. Józefa w Przemyślu.

Reklama

Jeszcze przed okolicznościową mszą św. życzenia jubilatowi złożyli: przedstawiciele scholi, służby liturgicznej, parafialnych wspólnot i salezjańskich współpracowników kościoła, a także dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu Mariusz Zamirski, z którym salezjanin zna się od najmłodszych lat.

– Zostałeś Bożym rybakiem, przyjąłeś stan kapłański. Życzymy ci, aby twoje biblijne sieci były pełne ryb – zwrócił się do jubilata ten ostatni.

Okolicznościowe kazanie wygłosił podczas uroczystej eucharystii dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu ks. Z. Latawiec, a całą eucharystię uświetniła orkiestra salezjańska „Augustino”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama