Czy można się dziwić właścicielce salonu kosmetycznego „Zakątek urody” przy ulicy Mostowej 2 w Przemyślu, że jest – delikatnie mówiąc – zdegustowana? Kilka metrów od salonu ma zakątek śmieci. – Dwa lata proszę o zrobienie z tym porządku. Bez jakiejkolwiek reakcji – narzeka Elżbieta Dastyk-Dryś.
W budynku przy ulicy Mostowej 2 znajdowały się wydziały urzędu miejskiego. To kamienica naprzeciw magistratu. Przed kilku laty została oddana Kurii Greckokatolickiej w Przemyślu, która poszczególne lokale postanowiła wydzierżawić. Bezpośrednio sąsiaduje z prywatnym parkingiem, na którym znajdują się kontenery na śmieci dla tego właśnie budynku.
Kontenery na odpady zarówno segregowane, jak i niesegregowane. Ale nikt nie segreguje. Za to systematycznie tworzone są hałdy śmieci, popakowane i[paywall] powiązane w czarne worki. Worki, które są rozrywane przez popularnych złomiarzy czy bezpańskie psy. Śmieci leżą wszędzie. Wygląda to fatalnie.
– Trwa to tak dwa lata. Systematycznie robią sobie tutaj wysypisko śmieci, nie śmietnisko. Bo śmietnisko wygląda bardziej estetycznie – mówi Elżbieta Dastyk-Dryś, pokazując równocześnie w telefonie komórkowym zdjęcia sprzed roku.
– Trudno mi powiedzieć, kiedy tworzy się taki śmieciowy parawan, zasłaniający mój salon. Przychodzę do pracy – jest, wychodzę – jest. Nie rozumiem, dlaczego te kontenery ustawione są właśnie naprzeciw mojego zakładu pracy. Właściciel kamienicy dawno obiecał, że wybuduje specjalną zamykaną wiatę i tam umieści kubły. Widać wychodzi z założenia, że obiecanki-cacanki, a głupiemu radość. Wynajmując komuś lokale użytkowe, trzeba pomyśleć także o tych mniej przyjemnych aspektach niż tylko pobieranie pieniędzy za dzierżawę – zżyma się pani Elżbieta.
– Parking najczęściej jest zastawiony samochodami, więc nawet kiedy przyjechałby samochód po odbiór tych odpadów, nie ma tu jak wjechać. Może zatrzymać się na ulicy, ale wówczas zatamuje cały ruch na kilka minut. Moje klientki są zszokowane. Jedna nawet zadzwoniła w niedzielę i mówi, żebym przyjechała, bo śmieci przewalają się za ogrodzenie. Nie rozumiem dlaczego od tak długiego czasu nie można tej sprawy załatwić – dodała.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I to pod okiem prezydenta... oj, przepraszam za pomyłkę, już się poprawiam: pod okiem "prezydencika".
>>Przed kilku laty została oddana Kurii Greckokatolickiej w Przemyślu, która poszczególne lokale postanowiła wydzierżawić.<<Skoro jak widać nie była im potrzebna ta kamienica - to po co oddawano? Kto tak zadecydował?
I to pod okiem prezydenta... oj, przepraszam za pomyłkę, już się poprawiam: pod okiem "prezydencika".
>>Przed kilku laty została oddana Kurii Greckokatolickiej w Przemyślu, która poszczególne lokale postanowiła wydzierżawić.<<Skoro jak widać nie była im potrzebna ta kamienica - to po co oddawano? Kto tak zadecydował?
Były wybory, wybory....