Przemyśl otrzyma ponad 2,5 mln zł na dokończenie remontu ulicy Wysockiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wyniki kolejnego rozdania ogłosił 21 kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki. To znakomita wiadomość dla mieszkańców nie tylko tamtych rejonów, ale wszystkich przemyślan
Ulica Wysockiego na Lipowicy to jedna z dłuższych ulic w mieście. Jej remont podzielony został na trzy etapy.
Dwa zostały zrealizowane jeszcze za rządów prezydenta Roberta Chomy, trzeci, finalny etap, czyli remont kilkusetmetrowego odcinka do skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Paderewskiego czekał na... lepsze czasy. Konkretnie na rządową dotację.
I takową – jak poinformował premier M. Morawiecki – dostał. Dzięki temu cała ulica zostanie wreszcie wyremontowana. Na blisko 400-metrowy odcinek (wykonane zostanie także odwodnienie, oświetlenie oraz przebudowana i zabezpieczona zostanie infrastruktura techniczna) miasto dostało od rządu 2 mln 591 tys. 262 zł. Całość projektu ma się zamknąć w kwocie 5 mln 182 tys. 524 zł.
Za taką decyzją podczas rozpatrywania wniosków lobbowali przemyślanie – były marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.
W lipcu ub.r. uchwałę, zalecającą prezydentowi miasta Wojciechowi Bakunowi złożenie wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg III etapu rozbudowy ul. Wysockiego, przygotowali radni Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas, Naszego Przemyśla i radna niezależna.
Jednak – jak zapewnili zarówno W. Bakun, jak i naczelnik Wydziału Inwestycji, Strategii Rozwoju i Funduszy Europejskich UM w Przemyślu Beata Bielecka – władze i bez tego złożyłoby wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.
Przemyśl do tej pory z FDS otrzymał ok. 2,2 mln zł na remont ulicy Bielskiego, od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do skrzyżowania z ulicą gen. Sikorskiego.
22 kwietnia br. przy ul. Wysockiego odbyła się konferencja prasowa, której organizatorami byli przemyscy radni opozycyjni, mający większość w radzie. Spotkanie zainicjował przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, który stwierdził, że nieprawdą jest, jakoby Przemyśl nie dostawał żadnych dotacji rządowych. Ponad 2,5 mln zł na dokończenie remontu ul. Wysockiego to[paywall] jeden z przykładów.
Słowa uznania skierował do urzędników wspomnianego Wydziału Inwestycji, Strategii Rozwoju i Funduszy Europejskich UM w Przemyślu, którzy przygotowali wniosek.
– To kolejna, po dofinansowaniu remontu ulicy Bielskiego, który już się rozpoczął, rządowa dotacja dla Przemyśla. Dokończenie modernizacji ulicy Wysockiego jest bardzo ważne, bo co po zrealizowaniu dwóch etapów, kiedy trzeci wciąż byłby zawieszony w próżni? Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, zwłaszcza części przemyskich radnych i gratuluję niezłomności i wiary zarządowi osiedla Lipowica. To także dzięki ich zaangażowaniu niebawem ulica Wysockiego na całej długości zyska nową jakość – stwierdził wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.bo większość takich jest... z tobą włącznie
Ciekawe jak Przemyśl rozdysponuje środki z funduszu odbudowy. A będzie tego sporo. Rzeszów spodziewa się 4 mld zł, więc Przemyśl pewnie ok 1,4 mld.Kwota taka np pozwala na budowę 70 km torów tramwajowych....Ale tyle w Przemyślu nie potrzeba, wystarczyłoby 20 km. ALbo np 3000 autobusów elekrtycznych, ale tez po co tyle. Może to byc też 17 dużych aquaparków z 5 basenami każdy. Co myslicie?
Robert 42.To dają Pisiory kasę czy nie?Ja już głupi jestem.
pisiory nic nie dają, UE może dać, ale pisiory UE nazywają szmatą i nie respektują naszego wspólnotowego prawa, a jedynie prawo kąpielowego zbysia zero zero...Musimy być za UE bo UE to My, a PZPR to pis
Jak nie dają, po przewodniczącym Rady Miejskiej jak byk widać że majętny i filantrop i że daje.
Żeby UE dała to najpierw trzeba wpłacić do niej przez ileś tam lat przygłupie
Oni naprawdę mają nas za durni.
bo większość takich jest... z tobą włącznie
Ktoś może wie kiedy ruszają prace?