Reklama

Zakończono budowę mostu w Węgierce

09/12/2015 12:51

Firma Strabag zakończyła prace przy nowym moście na drodze powiatowej Węgierka – Krzywcza. W piątek odebrały go służby powiatowe. W ciągu najbliższych dni przeprawa zostanie otwarta dla ruchu. Wcześniej musi być sprawdzona przez inspekcję budowlaną.

Nowy most o nośności 50 ton zastąpił drewnianą, wymagającą częstych remontów przeprawę, której wytrzymałość była pięciokrotnie mniejsza. Budowę rozpoczęto w sierpniu. Wartość inwestycji wyniosła[paywall] około 1,4 mln zł. 

– Po kilkuletnich staraniach udało się doprowadzić do zastąpienia wyeksploatowanego mostu nową, trwałą konstrukcją, która powinna służyć przez lata. Wszystko wskazuje, że uzyskamy dofinansowanie na budowę drogi Pruchnik – Nienadowa, nazwanej „bramą na Bieszczady”. To razem z mostem w Węgierce otworzy komunikacyjnie powiat na południe. Dosyć kosztowna inwestycja, obejmująca sam most ze wzmocnieniami oraz regulację odcinka rzeki i wykonanie chodników i zabezpieczeń w obrębie przejazdu, została wykonana praktycznie zgodnie z planem – mówi wicestarosta jarosławski Józef Szkoła.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama